Loading...
Arama

Erkeklerde Göğüs Küçültme Operasyonu

Şaşırtıcı ama gerçek! Estetik cerrahiyle erkeklerde göğüs küçültme operasyonu popüler hale geldi. Bu prosedür obezite sonucu göğüs bölgesinde yağ birikmesi veya jinekomasti olarak bilinen erkeklerde göğüs dokularının genişlemesinin tedavisinde uygulanır.

Jinekomasti, her yaştan erkeği etkileyebilir. Bu da hormonlardaki dengesizlik sonucu olur. Testosteron seviyesi azalır ve östrojen seviyesi artar. Bu dengesizliğin sebepleri; doğal hormon değişimleri, bazı sağlık problemleri, östrojen hormonuna maruz kalma, ilaçların veya bağımlılık yapıcı maddeler ve kanser tadevisinde kullanılan ilaçlar olabilir.

Jinekomasti cerrahisi erkek vücudunda oluşan fazla yağın göğüs bölgesinde toplanmasıyla büyüyen göğüslerin şeklini normale döndürerek erkeklerde yeni bir vücut görünümü sağlamaya yardımcı olur. Ve aslında tahmin edildiğinden daha yaygındır.

Ciddi bir tıbbi sorun olsun olmasın, jinekomasti veya diğer erkeklerde göğüs bölgesinin genişlemesi onlara toplum içinde utanç kaynağı yaratır. Jinekomastik erkekler bu durumdan rahatsız oldukları için giyim tarzlarını da değiştirerek, duruma uydururlar. Ancak bazı erkekler bu rahatsızlıktan kurtulmak için ellerinden geleni, spor, vücut deliştirme, ağırlık kaldırma, kas yapıcı hareketler vb. yapsalar da yine göğüslerde istenmeyen görüntüler oluşturan bir miktar yağ kalır. Bu yüzden de fark etmesek de göğüslere yapılan cerrahi müdahale erkekler arasında en yaygın operasyonlardandır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*