Ana Sayfa / Genel Sağlık / Erkeklerde Ereksiyon Sorunları ve Nedenleri

Erkeklerde Ereksiyon Sorunları ve Nedenleri

Değerlendir

Ereksiyon Nedir?

Ereksiyon erkeklerde bir çeşit faktörlerden dolayı oluşan sertleşme sorunlarına denir. Ulusal Sağlık Enstitülerine göre, yaklaşık 40 yaş üstündeki erkeklerin %15’inde, 65 yaşındaki erkeklerin %35’inde uzun vadeli ereksiyon sorunları olduğu tespit edilmiştir.

Hayatlarının bazı noktasında erkeklerin çoğunluğunu etkileyen bu sorun çok yaygın gibi gözükse de alkol tüketimi,yorgunluk,isteksizlik,gibi basit nedenlerle de meydana gelebilmektedir.Bazı durumda sertleşme sorunu yaşamak normal olarak karşılanmalıdır ancak sürekli olan ereksiyon sorunlarında tıbbi müdahale ile destek almakta gerebilir.

Ereksiyon Sorunlarının Nedenleri?

Ereksiyon sorunları nedenleri şunlardan bir veya daha fazlası olabilir.

  • Penisteki sinirler düzgün çalışmıyor olabilir.
  • Penisteki kan dolaşımı yeterli olmayabilir.
  • Penis içindeki damarlarda kan dolaşımının iyi olması gerekir.
  • Beyinden gelen uyarıcı sinyaller yeterli olmayabilir.

Bu durumlardan herhangi birinin veya birkaçının olması durumunda tam bir ereksiyonu engelleyecektir.

Damar sertliği, kan akışını etkileyen rahatsızlıklar, sinir hastalıkları, stres depresyon, psikolojik faktörler, kronik rahatsızlıklar gibi birçok etken ereksiyon olmanıza etki edebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Panik Atak Durumunda Görülen Belirtiler başlıklı makalemizde Hızlı Panik Atak Testi, Panik Atak Belirtileri ve Panik Atak Mıyım? hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Haber

Ses Neden Çatallaşır?

Ses Neden Çatallaşır?5 (100%) 1 vote Ergenlik döneminde sesdeki değişimler normaldir. Bir süre sonra ses …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download microsoft office professional plus 2019 with volume licensing product key download official microsoft office 2016 professional visio bonanza can i use can i get official microsoft office professional plus 2013 product key unlicensed official how to install microsoft office professional plus 2019 with product key buy best i have a windows 10 pro product key but no disc