Ana Sayfa / Kadın Sağlığı / En İyi Doğum Kontrol Hapı Hangisidir?

En İyi Doğum Kontrol Hapı Hangisidir?

Değerlendir

Dünya üzerinde en çok tercih edilen doğum kontrol yönteminin başında doğum kontrol hapları geliyor. Eğer siz de istenmeyen gebeliklerin önüne geçmek ve gün atlamadan bu hapları kullanabileceğinizi düşünüyorsanız, en uygun yöntem doğum kontrol hapları olabilir. Tabi bu hapları mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanmak gerekiyor. Peki, hangi hapı kullanacaksınız? En iyi doğum kontrol hapı hangisidir?

Bayanlar arasında en sık tercih edilen doğum kontrol haplarının başında Yasmin ve Diane 35 geliyor. %95 oranında koruma sağlayan doğum kontrol hapları, markası ne kadar kaliteli olursa olsun, mutlaka istikrar gerektiriyor. Yani bu hapları her gün aynı saatte almak gerekiyor. Bir gün almayı ihmal ettiğinizde, ertesi gün iki tane alabilirsiniz. Ancak bu hareket sık sık tekrarlanırsa, hapların doğum kontrol oranı da düşüyor. Bu durumda, eğer stresli ve yoğun bir hayatınız varsa, başka doğum kontrol yöntemlerine yönelmenizi tavsiye ediyoruz.

Ülkemizde en çok kullanılan doğum kontrol hapı Yasmin doğum kontrol hapı oluyor. İçinde 28 tablet bulunan Yasmin doğum kontrol hapı, günde 1 defa aynı saatte alınmalı. Yasmin doğum kontrol hapının yan etkileri ise genellikle bulantı, kilo değişikliği, tüylenme, baş ağrısı gibi belirtiler oluyor. En çok kullanılan diğer doğum kontrol hapları ise şunlar; Myralon, Desolett, Microgynon, Ginera, Minulet, Eugynon, Ovral ve Lyndiol.

Bir önceki yazımız olan Vajina Daraltılması ve Daraltıcı Yöntemler başlıklı makalemizde Vajina Daraltılması, Vajina Daraltılması Yöntemleri ve Vajina Daraltma Egzersizleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Haber

Doğum Kontrol Haplarının Fiyatları ve Yan Etkileri

Değerlendir İstenilen zamanda çocuk sahibi olmak için, istenmeyen gebelikleri önlemeye yardımcı olan yöntemlere doğum kontrol …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download microsoft office professional plus 2019 with volume licensing product key download official microsoft office 2016 professional visio bonanza can i use can i get official microsoft office professional plus 2013 product key unlicensed official how to install microsoft office professional plus 2019 with product key buy best i have a windows 10 pro product key but no disc