Loading...
Arama

El Çatlamalarına Karşı Alınabilecek Önlemler

Kış mevsiminde havaların soğumasıyla cilt problemlerimiz ortaya çıkar. Dudak çatlaması, el çatlaması gibi birçok istenmeyen sonuçla karşılaşırız. Oluşan çatlaklar soğuk havanın yakıcı özelliğinden ortaya çıkar. Kapalı ortamlarda bulunan ısıtıcıların da havadaki nemi kendilerine çekmeleriyle cildiniz kurur ve çatlaklar oluşur.

Çatlaklardan kurtulabilmek için temel olarak ellerinizi nemlendirici sabunlarla yıkamalısınız. Kullandığınız sabunların doğal ve zeytinyağı, aloe vera gibi nemlendirici maddeler içerip içermediğine dikkat edik. Zeytinyağı ve aloe vera ellerinizde nemlendirici etkisi yaratacaktır. Ayrıca sabununuzun kokulu olmamasına dikkat edin. Kokulu sabunlar bir takım kimyasal maddeler içerirler ve bunlar ellerinize zarar verir. Temizlik yaparken veya bulaşık yıkarken tavsiyemiz koruyucu eldivenler kullanmanızdır. Her ne kadar el hareketlerinizi kısıtlayacak olsa da eldivenler ellerinizi kimyasal temizlik malzemelerinden koruyacaktır. Badem yağı veya zeytinyağı gibi doğal yağları günde bir defa ellerinize sürmeniz ellerinizi çatlamalara karşı koruyacak ve bakımlı elleriniz olmasını sağlayacaktır.

Ellerinizin çatlamaması ve düzgün bakımı için her gün en az sekiz bardak su içmelisiniz. Su vücut dengenizi düzenleyecektir. Ayrıca elleriniz kötü çatlaklara sahipse yatmadan önce iyi bir nemlendirici krem ve doğal yağ sürüp pamuktan eldivenler giymenizi öneririz.

microsoft project 2019 satın al

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*