Loading...
Arama

E-Nabız Nedir? E-Nabız Tahlil Sonuçları ve Veri Silme

E-Nabız, Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ve e-devlet kapısı üzerinden erişim sağlanılan her türlü sağlık kaydınıza istediğiniz zaman erişim sağlamaya imkan sağlayan aynı zamanda tıbbi öz geçmiş; tetkik, bulgu ve tedavilerinize yer ve zaman kısıtlaması olmadan erişim imkanı sağlayan ve sağlık işlemleri uygulama kolaylığı sunan bir sistem bütünüdür.

E-Nabız Ne İşe Yarar?

E-Nabız sistemi ile tedavi geçmişinizi, randevu tarihlerini kontrol edilebildiği gibi tıbbi geçmişinizi, alerji kayıtlarınızı, ilaç alerjilerinizi profilinize kaydedebildiğiniz için tedavi süreçlerinde yarar sağlamaktadır.

E-Nabız’a Nasıl Giriş Yapılır?

E-devlet kapısı üzerinden; E-Devlet şifresi ile mobil imza veya E-İmza kullanılarak T.C. kimlik numarası ile sayfanıza giriş yapabilir. Giriş yapmak için profil bilgilerinizi düzenlemek için bir ekrana yönlendirileceksiniz bilgileri oluşturmak için öncelikle E-Nabız kullanım şartlarını okuyup sonrasında E-Nabız kullanım şartları için gerekli şartları kabul ediyorum yazısının bulunduğu kutucuğu işaretlemeniz ile birlikte profilinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Profil bilgilerinizi oluşturmak için gereken aşamada kişisel bilgilerinizi doldurabilirsiniz ve ardından kişisel sağlık bilgilerinize kimlerin erişim sağlayacağını belirleyebilirsiniz ardından telefonunuza gelecek olan tek kullanımlık E-Nabız onay kodu ile E-Nabız hesabınızı aktife etmiş olursunuz.

Eğer e-devlet hesabınız yok ise aile hekiminize bildirip telefonunuza gelecek olan tek kullanımlık şifre ile hesabınızı oluşturabilirsiniz.

E-Nabız Hesabınızda Neler Yer Almaktadır?

Tansiyon, şeker, ağırlık ve nabız verileri eklenebilmektedir. Ana sayfanız üzerinde bulunan ekle butonu ile tansiyon, şeker, nabız, ağırlık bölümlerine tıklayarak değerlerinizi ekleyebilirsiniz aynı zamanda güncelle butonu sayesinde değerleri güncelleme imkanına ayrıca silme hakkına da sahipsiniz. Gösterilecek veriler ile de eklediğiniz ve güncellediğiniz tüm verileri görebilirsiniz. Tüm verileri tek tek veya hepsini bir sayfada görebilirsiniz.

Organ Bağışı

E- Nabızdan yapacağınız organ bağışı bildirimleriniz Sağlık Bakanlığı Birimine iletilir ve buraya gelen bildirim sonrası organ bağışı için birimler sizinle iletişime geçecektir.

Randevu işlemleri

Randevu al butonu bastığınızda MHRS web sistemine yönlendirilip randevularınızı oluşturabilirsiniz. Randevu takviminizde geçmiş ve gelecek randevularınıza ulaşabilirsiniz. Randevunun üzerine tıklayarak randevuya ilişkin gereken bilgilerin detayına ulaşabilirsiniz. Sistem üzerinden kendiniz, anne, baba ve çocuklarınız için randevu alma hakkına sahipsiniz.

Paylaşım

Sağlık verilerinizi belirleyeceğiniz ve yönlendirme yapacağınız kişileri belirleme hakkına sahipsiniz. Eğer 16 yaş altı çocuklarınız varsa ‘çocuklarım’ adlı kısımdan çocuklarınıza ait bilgilere ulaşabilirsiniz ve sürekli erişim hakkını verebilme hakkına sahipsiniz.

E-Nabız’da Neler Var?

 • Sağlık Geçmişim
 • Sağlık Profilim
 • Sağlık Tesisi Ziyaretlerim
 • Reçetelerim
 • Raporlarım
 • Hastalıklarım
 • Tahlillerim
 • Görüntülerim
 • Kemik İliği ve Kan Bağışı
 • Alerjilerim
 • Acil Durum Notlarım
 • Dokümanlarım

Sağlık Geçmişim

Eğer bu sistemde verileriniz varsa bu veriler E-Nabız sayfasına girdiğinizde karşınıza çıkan ilk sayfada bulunmakta hatta sizin gerçekleşmiş olan ilk iki muayeneyi bu ekranda görebilirsiniz. Yine bu sayfada muayene kalitesini değerlendirme hakkına sahipsiniz. Bu sayfada bulunan takvim üzerinden gerek MHRS gerek diğer geçmiş ve gelecek olan randevu tarihine ulaşabilirsiniz. Son aktiviteleri, son erişim ve hastane bilgilerinize ve ziyaretlerinizi inceleyebilirsiniz.

Sağlık Profilim

Kayıtlı sağlık verileriniz varsa ‘Sağlık Geçmişim’ bölümünden inceleyebilirsiniz yoksa tansiyon, şeker, nabız ve ağırlık bilgilerinizi ekleme ve güncelleme gibi değişiklikler yapabilirsiniz ayrıca değerlerinizi grafiksel şekilde burada görebilirsiniz.

Sağlık Tesisi Ziyaretlerim

Burada tarih, takip no, branş ve hastane adını görebilir filtreleyerek bölüm olarak arama kolaylığı sağlayabilirsiniz. Sayfanızda herhangi bir işlemin size ait olduğunu düşünmüyorsanız ‘bu işlem bana ait değil’i işaretleyip iptalini sağlayabilirsiniz.

Reçetelerim

Reçetelerim sekmesinde tüm reçetelerinize ve detaylarına ulaşabilirsiniz.

Raporlarım

İlaç, istirahat gibi detaylarla birlikte rapor nedenleri ile birlikte raporlara bu sayfada ulaşım sağlayabilirsiniz.

Hastalıklarım

Muayenenizden sonraki tüm tanı ilaç hastalık bilgilendirmesini içeren bölümdür.

Tahlillerim

Tahlil aralığın; isterseniz tarih, referans aralığı olarak filtreleyerek ekranda listeleyebilirsiniz.

Görüntülerim 

Çektirmiş olduğunuz tüm tıbbi görüntüleri tarih, hastane, görüntü bazında filtreleyerek erişim kolaylığı sağlayabilirsiniz.

Kemik İliği ve Kan Bağışı

Buradan kemik iliği kan bağışı takviminize ulaşabilirsininiz. Kan ihtiyacı olması halinde Türk Kızılayı sizinle ileti yolu ile iletişime geçerek sizi haberdar edecektir.

Alejilerim

Kendiniz tarafından veya doktorunuz tarafından belirlenen alerjileri buraya ekleyebilirsiniz ayrıca bu bölüm ilaç alerjileri ve diğer alerjilerim olarak iki alt bölüme ayrılmaktadır. Tanı alerjilerim ve deri alerjilerim bölümünü yalnızca doktor tarafından doldurulabilir.

Acil Durum Notlarım

Acil durumun olması halinde müdahale sırasında acil durum personelinin daha hızlı müdahale yapabilmesi için oluşturulan notlardır ekleme veya çıkartma işlemi yapılabilir.

Dokümanlarım

Hekiminiz tarafından görülmesini istediğiniz bilgi ve belgenin toplandığı kısımdır. Hastalığınıza dair fotoğraflar ekleyip düzenleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*