Loading...
Arama

Düz Bir Karın İçin Yapılması Gerekenler

Herkesin hayalinde düz bir karına sahip olmak vardır. Artık günümüzde erkeklerde fiziki görünümlerine son derece dikkat etmekte ve diyetisyenlerin kapılarını çalmaktadırlar. Sonuçta ne kadın ne erkek fark etmeksizin insanlar iş hayatlarında, sosyal hayatlarında bakımlı ve fit vücuda sahip olan kişilere bakıp imrenmektedirler. Sizlerde mağazalara gittiğinizde hayal edip giymek istedikleriniz fakat denediğinizde fazla kilolarınız sebebiyle alamadığınız elbiseler sebebiyle üzüldüyseniz artık bunu dert etmeyiniz. Önereceğimiz bir kaç tavsiye ile sizde kısa zamanda istediğiniz düz karına sahip olabilir. Dilediğiniz kıyafetleri gardırobunuza alabilirsiniz.

Nasıl mı? Artık çok kolay!

Sözü uzatmadan gelelim nasıl düz bir karına sahip olacağınıza…

Öncelikle bol su tüketin gün içerisinde kendinizi aç hissettiğiniz anda su için. Günde en az 3 litre su tüketmeye özen gösterin. Fazla su tüketimi sayesinde vücudunuzdaki zararlı maddeleri dışarı atacak ve yağ yakımını kolaylaştırmış olacaksınız.

Çalışıyorsanız iş yerinizde masanızda, ev hanımıysanız mutfak masanızda her zaman meyve ve sebze bulundurun. Portakal, elma, armut, mandalina,muz, salatalık, havuç vb. meyve ve sebzeler vücut sağlığınıza iyi gelmekte aynı zamanda düşük kalorili olmaları sebebiyle sizi tok tutarak fazla kalori almanızı önlemektedir.

Protein içeren yiyecekler tükettiğiniz takdirde kendinizi daha tok hissedecek yemeklerde aşırı yemekten vazgeçeceksiniz. Vücudundaki protein eksikliğinde doldurarak protein içerikli ilaçlar almanıza gerek olmayacak doğal yiyecekler ile sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olacaksınız.

Yemek yaparken içerisine katmış olduğunuz tuz, yağ, oranlarını bir anda değil yavaş yavaş azaltarak tüketin. Yağ ve tuzun biranda tüketimlerini kestiğiniz takdirde vücudunuz buna olumsuz tepki verecek gün içerisinde kendinizi halsiz yorgun ve bitkin hissedeceksiniz. O yüzden size tavsiyemiz vücudunuzun alışkanlıklarını bir anda bırakmayarak kullanım oranlarını düşürerek bunu uygulamanızdır.

Sanırım en zoru şeker. Şeker çikolata, tatlı, kek, pasta içerisinde son derece fazla bulunan size çok kısa zaman içerisinde kilo aldıran en tehlikeli besinlerdir. Bu besinlerden mutlaka uzak durmalı kesinlikle tüketmeyi bırakmalısınız. Kendinizi halsiz hissettiğiniz anda vücudunuzun şeker ihtiyacını karşılamanız amacıyla bal yada yarım muz tüketebilirsiniz. Bu ürünleri kafanızdaki ideal kilonuza ulaşıncaya kadar kesinlikle tüketmeyin buzdolabına sokmayınız. Unutmayın bir kereden bir şey olmaz deyip alacağınız bir dilim pata, bir parça çikolata vücudunuzun tüm dengesini bozacak sizde tekrar yeme isteği uyandıracaktır.

Son olarak akşamlarımı metabolizma hızımız yavaşladığı için aldığımız yiyeceklerin sindirilmesi son derece zorlaşmaktadır. Bu nedenle kış aylarında akşam 18:30’den sonra yaz aylarında 19:30’dan sonra su hariç hiçbir şey tüketmeyiniz.

Bu saydığımız yöntemlerle kısa sürede vücudunuzdaki şişlik inince düz bir karına sahip olabilirsiniz. Unutmayın bu tamamen sizin elinizde sabırlı azimli olarak yediklerinize dikkat ederek haftada bu yöntemler ile 2-3 kilo verebilir kendinizdeki değişimi fark edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*