Loading...
Arama

Dudaklar Nasıl Dolgunlaştırılır?

Dudaklarımız yüzümüzde bulunan en ilgi çekici noktalardan yalnızca birisidir. Büyük öneme sahip dudaklarımızın makyajı da tabi ki dikkatle ve özenle yapılmalıdır.

İnce dudaklara sahipseniz ve dudaklarınızı dolgunlaştırmak istiyorsanız rujunuza uygun bir dudak kalemi kullanmalısınız. Koyu renk dudak kalemleri dudaklarınızın daha açık gözükmesine neden olur. Yani koyu renk dudak kalemleriyle açık renk ve transparan rujları uygulayabilirsiniz. Alt dudağınızın ortasına süreceğiniz uyumlu bir parlatıcı ince dudaklarınızın daha dolgun gözükmesini sağlayacaktır. Eğer dolgun dudaklara sahipseniz ve ruj sürdüğünüzde dikkat çekmek istemiyorsanız ruju dudaklarınızın tamamına sürmeyin. Kullanacağınız ruju sadece dudaklarınızın orta kısmına sürerek ardından dudaklarınızın diğer kısımlarına dağıtın.

Ruju yoğun olarak dudaklarınızın ortasında bırakmaya çalışın. Rujunuzun yoğunlukla dudaklarınızın ortasında olması dudaklarınızı ince gösterecektir.

Eğer üst ve alt dudağınız aynı kalınlıkta değilse ve bunu eşitlemek istiyorsanız bunun için uygulayabileceğiniz yöntemler vardır. Mesela üst dudağınız alt dudağınızdan daha inceyse bunu eşitlemek için uygulayabileceğiniz yöntemi örneklendirebiliriz. Üst dudağınızın dudak çizgisinin bir kalem dışından dudak çevreniz boyunca dudak kalemi çekin. Ve ardından rujunuzu sürün. Alt dudağınız için kalem kullanmadan rujunuzu uygulayın. Ancak kullandığınız ruj ile kalem aynı tonda olmalıdır. Bu şekilde eşit dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudaklara dair farklı dudak dolgunlaştırma yolları mevcuttur. Bu yollar dudak egzersizlerinden geçer. Bu egzersizleri farklı tür yazılardan öğrenebilirsiniz.

microsoft project 2016 satın al

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*