Loading...
Arama

Dövme İle Vitiligo Kapatma

Vitiligo lezyonları insanları özellikle estetik açıdan rahatsız etmektedir. Vücudun çeşitli yerlerinde görülebilen lezyonlar özellikle el ve yüz bölgesinde olduğunda kişi bu lezyonlardan ciddi anlamda rahatsız olmaktadır. Herhangi bir kaşıntı, ağrı gibi ekstra sıkıntılara neden olmasada estetik açıdan vitiligo lezyonları ciddi bir problemdir. Kişi bu anlamda bu lezyonlardan rahatsız olmakta ve çözüm yolları aramaktadır.

Vitiligo hastalığında bilindiği gibi derinin bazı belirli bölgelerinde renk değişimleri meydana gelebilmektedir. Bu renk değişimleri genellikle beyaz ve süt beyazı renkte olmaktadır. Halk arasında bu hastalık aynı zamanda beyaz leke hastalığı olarak bilinmektedir ki bu isim deri üzerindeki beyaz lekelerden dolayı verilmiştir. Bu beyaz lekeler kişide ciddi anlamda görünüm bozukluğuna sebep olmakta ve kişi farklı yöntemler ile bu lezyonlardan kurtulmaya çalışmaktadır.

Vitiligo için günümüzde çok farklı tedavi yöntemleri mevcuttur. İlaç tedavisinin yanında son teknolojiler kullanılarak uygulanan farklı tedavi yöntemleride vardır. Bunun yanında alternatif tıp yöntemleri ve bitkisel tedavi yine uygulanan tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.

Tüm bunların dışında kamuflaj yöntemi imside verilen bir çözüm yolu daha vardır. Bu yöntem kısaca derinin lezyonlu olan bölgesinin çeşitli şekillerde kapatılmasıdır. Bu bir krem veya makyaj malzemesi ile olabildiği gibi dövme ilede olabilmektedir.

Dövme ve Vitiligo

Dediğimiz gibi vitiligo hastalığında lezyonların dövme ile kapatılması kamuflaj yöntemine girmektedir. Özellikle kendisini estetik açıdan ciddi anlamda rahatsız hisseden ve vitiligoya başka yollar ile çözüm bulamayanlar için gayet uygun bir yöntemdir. Dövmeyi seven insanlar içinde ayrıca güzel bir yöntemdir. Tabi ki bu yöntemin uygulanmasında lezyonların yerleşimi ve büyüklüğü önem taşımaktadır. Lezyonun yerine ve büyüklüğüne göre ve kişinin isteğine göre dövme belirlenmektedir. Burada dövme normal vücut renginde olabileceği gibi gerçek anlamda bir dövmede olabilir.

Eğer isterseniz kendi vücut renginiz ile aynı renkte dövme yaptırarak vitiligo olan bölgelere normal görünüm kazandırabilirsiniz. Ayrıca bunun yanında farklı renk ve desen seçenekleri ile farklı dövmeler yaptırmanızda mümkündür. Bu dövmeler yaptırarak lezyonların görülmesini engelleyebilirsiniz.

One Reply to “Dövme İle Vitiligo Kapatma”

  1. Mevlüt says: 09/07/2020 at 20:37

    Dövme gölgesi ile ten rengine uyumlu kapatmkistiyorum

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*