Loading...
Arama

Diş Teli Tedavi Yöntemleri ve Fiyatları

Diş, insanın dış görünüşünde ki en önemli unsurlardan biridir. Bayram ve düğün gibi benzer biçimde kalabalık ortamlarda özellikle insanların kendinde dikkat etmesi gerekli detaylar arasında düzgün ve beyaz dişler gelmektedir. Genç yaşlarda başlanan diş tedavisi ölene kadar devam ettirilmeli ve ömür boyunca sağlıklı diş kullanma cabası içinde olmalıyız.

Dişlerimizi zaman içinde ne kadar temizlersek temizleyelim, kenarında ve iç kısımlarında lekeler olmakla birlikte bunlar için bazı zamanlarda tedavi gerekebilir. Bunun gibi dişlerin farklı problemleri da olmaktadır. Bu sorunlar içinde ufak yaştan genetik, dişlerin estetiğinde, süt dişlerin çıkamaması ve diğer etkenlerden dolayı farklı eğilme ve aralıklarda açılma problemleri olabilmektedir. Bu sıkıntıları yaşamış olduğumuz çevrede görmüş olduğumuz ve duyduğumuz tedavi yollarında önde gelen diş teli yardımı ile aşmamız mümkündür.

Diş Teli Tedavisi

Diş teli, adından da anlaşılacağı gibi, dişlerde ki bozukluğu kısaca düz ve inci gibi diş yapabilmek adına, braket isminde ki aparatlar her dişe takılır ve bu braketler arasından tel geçirilir. Belirli zamanlarda doktor kontrolünde bu tel, yavaş yavaş sıkılarak dişler üzerine baskı yapılır. Zaman içinde dişlerin düzgünleşmesi sağlanmış olur. Diş telini ortopedi ve metal olarak kullanılanların yanı sıra şeffaf diş teli de kullanılmaktadır. Bunlardan, yetişkinler için porselen ve şeffaf diş teli daha çok uygun olmaktadır. Çünkü porselen diş teli, görünüm açısından daha şık durmaktadır. Metal ve porselen çeşitlere göre şeffaf diş teli, daha kullanışlı, daha basit ve yoruculuğu daha azdır. Yoruculuk kısmı; hekim gerektirmeyen, iki haftalık periyotlarda kendimizin de değiştirebildiği, temizliği basit ve görünüm açısından belli olmayan; kalabalık ortamlarda daha çok rahat kullanabildiğimiz, altı haftada bir doktor kontrolü gerektiren bir özelliği bulunmaktadır.

Diş Teli Fiyatları ve Tedavi Süresi

Fiyat olarak diş telleri uygulanan tedavinin süresi, yöntemi, kullanılan malzeme etkenlerden dolayı değişmektedir. Genel olarak 2500 TL ile 10000 TL arasında değişmektedir. Diş teli kullanım süresi doktora bağlı olmakla beraber, bilgisayar destekli dişlerin zamanla ne kadar muntazam olduğu izlenerek, tedavinin sonunu buna göre daha net görülebilmektedir.

Sonuç olarak diş teli, çağımızda çok yaygın olarak kullanılmakta ve pozitif neticeler alınabilmektedir. Kullanmak zorunda kalanlara da şeffaf diş teli önerilir. Şöyle ki kullanımı basit ve doğal durması göz ardı edilmemelidir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*