Loading...
Arama

Deri Çatlamalarına Karşı Doğal Bakım Kremi

Uzman hekimler, deri çatlamalarının oluşum nedenini anlatarak çatlakların oluşumunu önlemek için doğal bakım kreminin nasıl yapılması gerektiğini açıkladılar. Deri çatlaklarının oluşmasının temel nedeni aslında tam olarak bilinmiyor. Kilo alıp vermek, cildin nemsiz kalması ve genetik faktörlerin deride çatlaklar meydana gelmesinde etkili parametreler olduğu düşünülür.

Deri çatlakları en çok vücudun karın, bacak, kalça, kol, göğüs bölgelerinde meydana gelir. İlk oluştukları zaman kırmızı renkli olur ve daha sonra tercihen beyaza dönüyor. Özellikle beyaz renge dönmüş bir deri çatlamasını kozmetik ürün kullanımı ile tam anlamıyla eski durumuna getirmek neredeyse imkansızdır. Bu yüzden de işi başından sıkı tutarak deri çatlamalarının oluşumunun önlemeye çalışmak en doğrusudur.

Eğer cildinizde çatlakların oluşma nedeni cildinizin kuru olması ise, o zaman mutlaka cildinizi düzenli olarak nemlendirerek bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Ancak her kişi farklı cilde sahip olduğu için, farklı metotlarla da çatlamaları önleyebilirsiniz. Çatlakların meydana gelmesi nedeni farklı olduğu için bazen ne kadar nemlendirirseniz nemlendirin cildinizin çatlamasının önüne geçemezsiniz.

Çatlakları önlemek için aşağıda yer alan tarifi hazırlayarak, deri çatlaklarından kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Hafif derin bir kap içerisinde:

  • 4 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 4 çorba kaşığı avokado yağı
  • 3 çorba kaşığı badem yağı
  • 4 çorba kaşığı zeytinyağı

Bu yağların hepsini bir arada karıştırın. İçerisine 1 adet E vitamini ampulünü dikkatli bir şekilde kırdıktan sonra, karışıma ekleyin ve bir süre karıştırmaya devam edin. Hazırladığınız karışımı çok olmamak şartı ile cildinize sürün. İnce hareketler ile hazırladığınız karışımla cildinizi masaj yapın. Sabah ve akşam bu karışımdan kullanabilirsiniz. Kullanımı gerçekleştirdikten sonra karışımın cildinize etkisi için 5 dakika kadar kıyafet giymeyin. 5 dakika sonra kıyafetlerinizi giyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*