Loading...
Arama

Çillerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Çiller bazı insanların hoşun gittiği gibi bazı insanlarında çilesi olabilir. ‘‘Zevkler ve renkler tartışılmaz’’ sözü ise işin içine tam bu noktada giriyor. Cilt bakımı konusunda önemli olan bu konudan bahsedeceğim bu gün sizlere.

Çillerden kurtulmak istiyorsanız eğer ilkbahar, yaz gibi maydanozun kendisini, sonbaharda ise maydanozun köklerini kullanarak maske hazırlayabilirsiniz. İki yemek kaşığı maydanoz mikserden geçirilerek kıyılır. Temiz cildinize maydanoz püresini koyun. Ancak göz altlarınızdan maydanozu uzak tutun. Yaklaşık yarım saat maydanoz maskesinin ardından yüzünüzü yıkayın ve yüzünüze uygun nemlendirici sürün. Maydanoz kökleriyle yapılacak karışımda ise maydanozun köklerini suda kaynatın. Limon ile maydanoz köklerinin suyunu karıştırarak sabah ve akşam iki kere olmak üzere bu karışımı cildinize uygulayın.

Maydanoz yapraklarıyla yapabileceğiniz diğer bir ek uygulama daha vardır. Bir kaşık maydanoz ile bir kaşık balı karıştırarak cildinize sürün. Yaklaşık bir saat bu şekilde bekledikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Maydanoz ve bal karışımınıza aynı zamanda limonda ekleyebilirsiniz. Limon ile yapacağınız karışım zamandan kazanmanızı sağlar. Mikserden geçirilmiş maydanoz bal ve limonu on beş dakika yüzünüze uygulamanız yeterli olacaktır.

Çiller için çeşitli yöntemler vardır. Fakat en kullanılabilir yöntem maydanoz ile yapılandır.

grafik tasarım programı satın al

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*