Loading...
Arama

Çil Maskesi Nasıl Yapılır?

Doğuştan ve güneşten lekeleriyle oluşan çiller kimi zaman sevimli kimi zamansa kötü durabiliyor. Sizlere vereceğimiz bu doğal yöntemlerle çillerinizi azaltabilir hatta hepsini yok edebilirsiniz.

Çil Maskesi:  Bir çay kaşığı karbonatı ve bir çay kaşığı yoğurdu karıştırıp yüzünüze uygulayın. Kurumasını bekledikten sonra maskeyi ovarak çıkartın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Krem ile Çil Maskesi:  Mısır unu, kil ve el kremi karıştırın sonra üzerine su ekleyip yüzünüze uygulayın. İçinde mısır unu bulunan bu maske çilleriniz renginin açılmasını sağlar.  Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Keten Tohumu ile Çil Maskesi:  İki yemek kaşığı keten tohumu ve bir su bardağı kaynar su karıştırılır. Bu karışım soğuktan önce çillerin üzerine sonrada bütün yüze uygulanır.

Kuru ciltlerin yumuşamasını için yüz yumuşatıcı maskeler kullanmak oldukça etkilidir. Bu maskeler sayesinde cildiniz yumuşacık görünecek. Ve zamanla cilt kuruluğunuzda geçecektir.

* Yüz Yumuşatıcı Maskeler*

Yüz Yumuşatıcı Maske:

  • Bir adet yumurta sarısı
  • Bir tatlı kaşığı kadar da süt

Hazırlanışı: Bütün malzemeleri karıştırdıktan sonra temizlediğiniz cildinize maskeyi sürün. 20 dakika bekledikten sonra bol su ile yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Yüz Yumuşatıcı Maske (2)

  • Bir adet yumurta sarısı
  • Bir çay kaşığı zeytin yağı
  • Bir kaşık pasta mayası

Hazırlanışı: Bütün malzemeleri bir kasenin içinde iyice karıştırın. Karıştırma işlemi bittikten sonra maskeyi cildinize kalın bir şekilde sürün. 20 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi yıkayın ve nemlendiricinizi sürün. Bu maskeyi hafta da bir kez olumlu sonuç alana kadar uygulayın.

Yüz Yumuşatıcı Maske (3):

  • Bir adet yumurta akı
  • Bir tatlı kaşığı beyaz kil
  • Bir çorba kaşığı yoğurt
  • Bir tane muz ve yarım tatlı kaşığı jojoba yağı

Hazırlanışı: Muzu bir kasenin içinde iyice ezin ve sonra bütün malzemeleri ekleyerek karıştırın. Hazırladığınız maskeyi cildinize sürün. Maske kurumaya başladığında yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi beş günde bir uygulayın.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*