Loading...
Arama

Çiğ Patatesin Faydaları

Her ne kadar basit gibi görünse de çiğ patates yüzdeki kırışıklıklara karşı oldukça faydalıdır. Çiğ patates cildin kırışıklıklarını önlediği ve yok ettiği gibi cilt sarkmasını da önler. Çiğ patatesin faydaları bununla da bitmeyerek ciltte peeling etkisi yaratır. Böylece ölü derilerinizi atmış olursunuz.
Temeli çiğ patates olsa da çiğ patatesin yanında başka malzemelerde kullanılır. Bunlar; iki tatlı kaşığı elma sirkesi, bir tatlı kaşığı gül suyu ve gliserin, bir tane patates, yüz temizleyici ve yüzünüze uygun nemlendirici. Patates soyularak rendelenir. Gül suyu, elma sirkesi, gliserin önce ayrı bir kapta karıştırılır. Daha sonra patates püresiyle karıştırılırlar. Çiğ patates maskesinin etkisini gösterebilmesi için yüzünüzün maske öncesi güzel bir biçimde temizlenmiş olması gerekmektedir. Bir saat boyunca maskeyi cildinizde beklettikten sonra ılık suyla cildinizi durulayın. Cildinizde su kalmayana kadar kuruduğunda yüzünüze nemlendiriciyi sürün.
Düzenli uygulamanız gereken bu maskeyi uyguladığınız ilk ay iki hafta aralıklarla diğer aylarda haftada bir olmak üzere cildinize sürün.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*