Loading...
Arama

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Burun estetiği ameliyatından önce hastanın bizzat kendisi operasyonu yapacak olan uzman hekim ile görüşmesi gerekir. Hasta ilk olarak burun estetiği ameliyatından neler beklediğini ve nasıl burna sahip olmak istediğini doktorun kendisine detaylı bir şekilde anlatmalıdır. Uzman hekim tarafından hastanın isteklerinin makul olup olmadığı değerlendirilir ve hastanın yüz hatları göz önünde bulundurularak kendisine yakışacak olan burun bilgisayar ortamında gösterilir. Gösterilen resimde kişiye ameliyattan sonra aşağı yukarı nasıl bir burna sahip olacağına dair fikir verilir. Hastanın yapılacak olan burnu önceden görmesi, hem karşılaşacağı burnun sürpriz olmaması hem hastanın daha kolay alışması hem de psikolojisinin bozulmaması açısından çok önemlidir.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Hastanın sağlık durumu hakkında yapılan değerlendirmeler sonucunda herhangi bir sorun çıkmaması durumunda hastaya genel anestezi uygulanır. Ameliyat başladıktan sonra herhangi bir komplikasyon ile karşılaşılmaması üzerine aşağı yukarı 2 saat kadar bir zaman zarfında burun estetiği operasyonu tamamlanır. Uzman hekim tarafından ameliyat sırasında herhangi bir sorun ile karşılaşılmaması için hasta belirli tetkiklerden geçirilir. Genel olarak burun estetiği ameliyatlarında uzmanlar tarafından açık ve kapalı olmak üzere iki farklı yaklaşım söz konusudur. Fakat çoğu uzman tarafından en sık olarak açık rinoplasti tekniği uygulanır. Ameliyat sırasında burnun yukarı bölümünde yer alan kıkırdaklardaki deformasyon ya da şekil bozukluğu düzeltilir. Burun kemerinden rahatsız olan hastaların ameliyatlarında kemer törpülenerek istenilen şekle sokulur. Bunun yanı sıra nefes alma problemlerinin olması durumunda bu sorunlarda olabildiğince ortadan kaldırılmaya çalışılır. Bununla beraber burun estetiği fiyatları merkeze ve operasyonun türüne göre değişiklikler gösterebilmektedir.

Ameliyat Sonrası Meydana Gelenler

Günümüzde tıbbın ilerlemesi sayesinde burun estetiği ameliyatını olan hasta aynı gün içerisinde taburcu olabilir. Fakat hastanın isterse bir gün hastanede yatma hakkını kullanabilir. Yapılan her ameliyattan sonra genel olarak hastalarda bir ağrı olması nedeniyle burun estetiği operasyonundan sonrada ağrı hissedileceğine inanılır. Fakat hastanın beklediği kadar bir ağrı olmaz. Burun ameliyatından sonra meydana gelen şişlikler kesinlikle normaldir ve endişe duyulacak bir durum söz konusu değildir. Bu şişlikler en fazla 15 gün içerisinde kaybolur. Burnun yanı sıra yanaklarda ve göz torbalarında meydana gelen şişliklerde normaldir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*