Loading...
Arama

Burçlara Göre Beslenme Önerileri ve Diyet

Burçlar insan hayatını büyük oranda etkilemektedir. Davranışları etkilediğine inanılan burçlar, yeme ve içme alışkanlıklarında da etkilidir. Bunun için kilo problemi yaşıyorsanız burcunuza uygun hareket edip burcunuza uygun diyet yapmanız sizin için en doğru seçimdir. İşte kısaca burçlar ve diyet…

Koç (21 Mart-20 Nisan)

Bol bol su içmesi gereken koç burcu, öğün aralarında atıştırma meraklısıdır. Yapacağınız diyetlerde domates, marul, yeşil salata, ıspanak, zeytin, pirinç, kuru fasulye ve elmayı mutlaka kullanmalıdır. Aşırı şeker içeren tatlılardan ziyade hafif şekerli tatlılar ilk tercih olmalıdır.

Boğa (21 Nisan-21 Mayıs)

Yumurta, balık, deniz mahsulleri, buğday, ıspanak, yeşil salata gibi yiyeceklerle beslenmelidir. Aksi takdirde şişman biri olarak hayatı boyunca sıkıntı çeker. Çünkü yapısı olarak çok yemek yeme tutkusu içindedirler. Karbonhidratlardan uzak durmak fanyalarına olacaktır.

İkizler (22 Mayıs-21 Haziran)

İkizler karakteri yemek yerken çok aceleci davranır. Acele yemek ileride kilo problemi yaratır. Bunun için az ama sık yemelidir. Yemekleri yerken de iyi çiğnemeye özen göstermelidir. Beslenme listenizdeki vazgeçilmezler peynir, havuç, balık, greyfurt, şeftali, üzüm ve badem olmalıdır.

Yengeç (22 Haziran-23 Temmuz)

Duygusal bir yapıya sahip olan yengeçler üzüldükçe şekerleme tarzı yiyeceklere sarılmaktadır. Aslında yengeçler kilo problemi yaşamamak için glikoz, nişasta, tuz ve karbonhidrattan uzak durmalıdır. Az yağlı süt, peynir, yoğurt, marul, salata tercih etmeniz gereken yiyeceklerin başında gelir.

Aslan (24 Temmuz-23 Ağustos)

Fiziğine önem veren bir yapısı olan aslan diyet yapmakta başarılı bir grafik çizmektedir. Ancak lüks yerlerde yemek yeme tutkusu da vardır. Sizin için kuzu ve tavuk eti, elma, kereviz, limon, badem ideal gıdalar arasındadır.

Başak (24 Ağustos-23 Eylül)

Başakların en önemli gıdası elmadır. Çikolata canavarı olan başaklar, kalp ve kilo sorunu yaşamamak için şekerleme ve çikolatayı azaltmalıdır. Buğday, çavdar, yağsız kuzu ve sığır eti, peynir, zeytin, portakal, limon, kavun, armut sizin problemlerinizin çözümü olacaktır.

Terazi (24 Eylül-22 Ekim)

Her zaman yiyeceğiniz gıdalar arasında bezelye, mısır, buğday, yulaf, çilek, elma, ıspanak, havuç, badem ve kuru üzüm olmalıdır. Kola ve benzeri içeceklerden de uzak durulmalıdır.

Akrep (23 Ekim-22 Kasım)

Yapacağınız diyetlerde deniz ürünleri ağırlıkta olmalıdır. Ayrıca kırmızı turp, yeşil salata, soğan, taze meyve ve sebzeler de diyetiniz için yardımcı ürünlerdir.

Yay (23 Kasım-20 Aralık)

Yay burcunun fiziki özelliğini göz önüne alırsak bacak üstleri ve kalça kısımlarında kilo problemi yaşarlar. Onun için meyveleri kabuklarıyla yenmelidir. Diyet yaparken taze sebzelerden faydalanılmalıdır. En önemlisi de bolca çiğnemeye dikkat edilmelidir.

Oğlak (21 Aralık-18 Ocak)

Limon, portakal, inek sütü, lahana, kereviz, yağsız etler, balık, peynir, yumurta ve incirle güzel bir fiziğe sahip olabilirsiniz. En önemlisi de öğün atlamamaya dikkat edilmelidir.

Kova (19 Ocak-20 Şubat)

Kova burçlarının fiziki özelliklerine göre yemek tuzuna ihtiyaçları vardır. Ancak yemek tuzunu direk almaları kilo problemine neden olacaktır. Bunun için bu ihtiyaçlarını brokoli, turp, ıspanak, havuç, deniz ürünleri, limon, greyfurt gibi ürünlerde aramak gerekir. Limon, şeftali, portakal, nar ve ananas da kova burçlarının ideal besinleridir.

Balık (20 Şubat-21 Mart)

Balıkların en önemli ihtiyacı demirdir. Bunun için diyet yaparken demir içeren gıdaların tercih edilmelidir. Yağsız sığır eti, yumurta, ıspanak soğan, arpa, şeftali, hurma, limon, portakal, üzüm, kuru fasulye, buğday, marul ve maydanoz balıklar için uygun besinlerin içinde yer alır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*