Loading...
Arama

Boyun Düzleşmesi Tedavi Yöntemleri

Sizlere bu yazımızda boyun düzleşmesinin tedavisinden bahsedeceğiz. Sitemizde daha önce boyun düzleşmesinin nedenlerinden ve belirtilerinden bahsetmiştik… Sitemizde arama yaparak bu verilere ulaşabilirsiniz.

Fiziksel muayene ve MR yöntemi ile boyun düzleşmesi tespit edilebilir. Ayrıca MR ile bu düzleşmenin derecesi saptanabilir. Bu yöntem ile teşhis konulan hasta da uygulanabilecek tedavi yöntemleri ise; istirahat, fizik tedavi, ilaçlarla tedavi ve cerrahi yöntemlerdir.

Boyun düzleşmesi henüz başlangıç aşamasında ise kas gevşetici ilaçlar, sıcak masaj uygulamaları ve istirahat faydalı olabilir. Olay biraz daha ilerlemiş ise fizik tedavinin de uygulanması gerekmektedir. Boyun düzleşmesi ile birlikte fıtık da söz konusu ise cerrahi müdahaleler yapılmaktadır.

Kısacası boyun düzleşmesinde hastalığın derecesine göre tedavi uygulanır. Uygulanan başlıca tedaviler ise;

  • İstirahat
  • İlaçlar Tedavi
  • Fizik Tedavi
  • Cerrahi Operasyon

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*