Diyet

Bölgesel Yağ Problemi Olanlar İçin Zayıflama Yöntemleri

Kilo vermek adına yapılan diyetlerin en büyük eksiği her zaman hareketsizliktir. Kilo vermek için yediğiniz her şeye dikkat etmenin yanı sıra vücudunuza ekstra hareket yaptırmalı bölgesel olarak depolanmış olan yağlarınızı yıkımını sağlamalısınız. Aksi taktirde suratınız kilo verirken karnınızda yağ birikmesi oluşacaktır. Bu da pek hoş ve istenmeyen görüntülere neden olmaktadır.

Bölgesel yağ problemi olanların bir an önce kendi vücut yapılarına uygun diyet listelerine başlamaları ve vücudun hangi bölgesinde yağ fazlalığı varsa o kısma yönlenerek harekete başlamaları gerekmektedir. Düz bir karına sahip olmak, simit adı verilen bel çevresinde bulunan yağların yakılmasını sağlamak, sarkan popoları dikleştirmek, sırtınızda biriken yağlarınızı ya da basenlerinizi inceltmek için yapabileceğiniz en sağlıklı zayıflama tekniği spordur. Spor salonlarına binlerce lira dökmenize gerek kalmadan eşinizle ya da tek başınıza uygulayabileceğiniz ve vücudunuzu zorlamayan bu hareketler sayesinde bölgesel olarak zayıflamanız mümkün.

Düz bir karın için; mutlaka mekik çekilmesi şarttır. Düz ve yan olarak çekilecek olan mekikler 10’arlı setler halinde haftadan haftaya arttırılarak yapılmalıdır. Kulak hizanıza getirdiğiniz avuçlarınız ve dizlerinizi bükerek yarım mekik çekmeniz karın kaslarınızı en iyi çalıştıracak hareket olduğu için kısa sürede farkı sizler de göreceksiniz.

Bacak inceltmek için;20 dakikalık koşu ve yürüyüş programı yeterli olacaktır. Hafif tempolu bir koşu ve tabanlarınızın yere değmemesi kaslarınızı daha çok çalıştıracak ve bacaklarınızın harika bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

Basen inceltmek için; sırt üstü yatar pozisyondan yana dönmelisiniz. Bir bacağınız zeminle bir, diğer bacağınız ise diz kapağına 90 derece şeklinde bükülmelidir. 10’arlı setler halinde yapılacak olan bu hareket sonrasında diğer bacağınıza da aynı hareketi uygulamalısınız. Ardından hafta hafta uyguladığınız set sayısını ve miktarını arttırmalısınız. Basen eritme egzersizi sırasında bacak kaslarınızı sıkabildiğiniz kadar sıkalı ve hareketleri bu şekilde uygulamalısınız.

Evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu bölgesel zayıflama hareketleri sayesinde kısa sürede istediğiniz forma girmeniz mümkün. Sadece her gün düzenli olarak belli bir zamanınızı hareketleri yapmak için ayırmalısınız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir