Loading...
Arama

Bilinçsiz İlaç Kullanımı ve Zararları

Doktora danışmadan kullanılan ilaçlar yüzünden birçok insan hasta değilken hasta oluyor. Tavsiye ile kullanılan ilaçlar toplum arasında karışıklık yaratıyor. Özellikle eş, dost önerisiyle birçok ilacı içen ve vücuduna bu ilacı alan insanlar büyük problemler yaşıyor. Profesyonel bir destek olmadan, kulaktan dolma bilgilerle tehlikeli bir yol olan öneri ile ilaç kullanımı sayısı son zamanlarda artmıştır. Doktorların uyarısını dikkate almayan ve yabancı bir ilacı veya yabancı ilaçları vücuduna alan insanlarda çeşitli problemler görülmektedir. Hafif bir hastalığa sahip olan insanların hastalığının ilerlediği, daha sağlıksız bir yaşama sahip olduğu bilimsel bulgularda görülmektedir. Kalp ve damar hastalıklarına sahip bir bireyseniz öneri ile ilaç alıp kullanmak kesinlikle tehlikelidir. Hastalığınıza uygun olmayan, vücudunuza aldığınız herhangi bir ilaç mide kanamasına neden olabilir. İlaç kullanırken kesinlikle doktor’a danışılmalıdır. Yakınızda veya olduğunuz bölgede doktora ulaşamıyorsanız size en yakın eczaneye giderek ilaç hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Vücudunuzun herhangi bir bölümünde ağrı hissediyorsanız hemen ağrı kesici kullanmak yerine bu ağrıyı gidermek için doğal çözüm yolları arayın. Ağrılarınız geçmiyor, ısrarla sizi bırakmıyorsa bazı kötü hastalıkların belirtisi olabilir. Bilinçsiz ilaç kullanımı kalp krizi, beyin kanaması, beyin hasarı, travma gibi hastalıklara sebep olur. Son yıllarda bilgisiz ilaç kullanımıyla bu vakalar büyük çapta artmıştır. Antibiyotik ilaçlar sürekli tüketilmemektedir. Antibiyotikler karaciğer fonksiyonlarını bozabilir, böbrek yetmezliğine, obeziteye ve diareye (ishal) sebep olabilir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*