Loading...
Arama

Beyaz Saç Ekilir Mi? Beyaz Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Erkeklerde saç beyazlaması genelde 40’lı yaşlarda başlasa da 20’lerinin başında saçlarının çoğu beyazlamış insanlar görmemiz mümkün. Daha çok genetik faktörlerden kaynaklanan saç beyazlamasına bilim dünyasının şimdilik bir çözümü yok. Peki saçlar hem beyazlayıp hem dökülüyorsa ne yapmalıyız? Beyaz saç ekilir mi?

En sonda söyleyeceğimiz başta ifade edelim. Beyaz saçlar da ekilebilir. Fakat bunun daha zahmetli ve hassas uygulama isteyen bir konu olduğunu not düşelim.

Beyaz Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Beyazlamamış saçlar için uygulanabilecek tüm yöntemler beyaz saç ekimi için de geçerlidir. Temelde beyazlamış saçların normal saçlardan bir farkı yoktur. Fakat doğal görünümün korunması için operasyonun daha hassas yapılması gerekir.

Erkek tipi saç dökülmeleri genelde alın ve kafanın orta kısımlarında başlayıp genişler, saç beyazlaması ise bundan farklı olarak ense ve şakaklardan başlar. Beyazlayan saçların ekiminde donör bölgeden alınan saçların dökülme yaşanan yerlere ekimi sırasında renk ve ton uyumuna dikkat edilemesi gerekir.

Beyazlaşan Saç Ekiminde Doğal Görünüm Nasıl Sağlanır?

Eğer saç beyazlaması ileri boyuta ulaşmış ve siyah saç kalmamışsa doğal görünümü dert etmenize gerek yok. Ense kökünden alınan beyaz saçlar saç dökülmesi yaşanan bölgelere ton farkına dikkat edilmeksizin ekilebilir.

Fakat kısmi beyazlamış saçlar için saç ekimi yapılırken hem donör bölgenin hem de ekim yapılacak bölgenin renk tonlarına dikkat edilmelidir.

Öncelikle ekim yapılacak bölgeler renk tonlarına göre sınıflandırılmalıdır. Daha sonra ise bu renk tonlarına göre ense kısmında uygun donör bölge seçilmelidir.

Saçlarımız beyazlarken bir bölgenin tamamen beyazlaşması söz konusu olmuyor. Beyazdan siyaha doğru bir beyazlaşma gerçekleşiyor ve gittikçe beyazlaşan bölge büyüyor. Bu sebeple donör bölgeden alınacak saçların rengi kadar tonu da önem arz ediyor.

Yanlış bir tonlama çalışması sonucu doğal görünümün tamamen kaybolacağını hatırlatmak isteriz.

Bu sebeple beyazlaşan saçları ektirmek istiyorsanız saç ekim merkezinizi daha dikkatli seçmenizde fayda var. Daha önceden beyaz saç ekimi tecrübesi olan merkezler tercih edilmelidir. Saç ekim merkezinizden daha önce uyguladıkları beyaz saç ekimleriyle ilgili görselleri isteyip doğal olup olmadığına kendiniz karar vermelisiniz.

Beyaz Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Yukarda bahsettiğimiz gibi bu işlem daha zahmetli ve uzun sürmektedir. Ortalama bir saç ekimi 4 saat sürmesine karşılık bu operasyon yaklaşık 8 saat sürer. Ayrıca donör bölgeden alınan saç köklerinin tonlarına göre gruplandırılması için de zamana ihtiyaç olduğunu belirtmek isteriz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*