Loading...
Arama

Bebeklerde Kabızlık Sorunu

Her ebeveyn bebeğinin sağlıklı büyümesini ister. Bununla birlikte bazı zamanlarda bebeğiniz belirli problemler ile karşılaşabilir. Bunlardan bir tanesi de kabızlık sorunudur. Bebekler genellikle bir sorunları olduğunda bunu ağlayarak belli ederler. Bebeğinizin bu dönemde kabızlık problemi ile karşılaşmaması için düzenli olarak bebeğinizin mamasına erik suyu karıştırabilirsiniz. Günde iki kez bebeğinize vereceğiniz erik suyu kabızlık sorununu önlemeye yardımcı olur.

Bebeklerde kabızlığa karşı diğer etkili bir yöntem de mısır pekmezidir. Mısır pekmezi vücuttaki suyu bağırsaklara çeker ve dışkının yumuşamasına yardımcı olur. Bununla mısır pekmezi bebeğe mama olarak verilmemelidir. Belli bir miktar mısır pekmezi mama ile karıştırılarak bebeğe verilmelidir.

Bebeğiniz büyüyerek katı gıdalar yemeye başladığında sindirim sisteminde bazı sorunlar yaşayabilir. Katı gıdalara alışmak belli bir süre alabilir. Bu dönemde bebeğinize daha çok elma, kayısı, şeftali, armut gibi besinler vermeye özen gösterin. Bu gıdalar bağırsakları yumuşatarak dışkı atılımını kolaylaştırır.

Bebekler çoğu zaman kabızlık gibi sorunlar ile karşı karşıya kalabilir. Anne adaylarının bu dönemde oldukça dikkatli olarak bebeklerini izlemeleri gerekir. Kabızlık sorunu yukarıda da belirtilen bazı basit yöntemler ile kolaylıkla iyileştirilebilir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*