Loading...
Arama

Baş Ağrısını Doğal Yollarla Geçirme

baş ağrısı

Gün içerisinde sebepsiz bir şekilde başlayan baş ağrıları, günümüzü mahvetmekte ve ağır ağrı kesiciler kullanmamıza sebep olmaktadır. Baş ağrılarınızdan kurtulmak için kullandığımız ilaçlar uzun vadede vücudumda hasarlar yaratmaktadır. İlaç almak yerine, oldukça etkili doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

Baş ağrısına sebep olan etmenler ikiye ayrılmaktadır. Bu etmenler hava değişimi ve psikolojik etmenlerdir.

Hava değişiminden dolayı baş ağrılarının en büyük etmeni çevresel faktörlerdir. Bunlara sebep olanlar, sigara dumanları, fabrika dumanları ve egzoz dumanlarıdır. Psikolojik sorunlara bağlı baş ağrılarının sebebin başında ise, yoğun stres, gerginlik, uykusuzluk, çok düşünmek gibi etmenler gelmektedir.

Yoğun baş ağrısı yaşayanlar sık ilaç almaktan kaçınmalı ve doğal yollardan tedavilerine devam etmelidir. Baş ağrısı çektiğinizde uygulayabileceğiniz, en etkili yöntemler ise şunlardır;

– Nane ve limonun baş ağrısını geçirmedeki rolü oldukça büyüktür. Yarım limon suyunu ve 3 yaprak taze naneyi suyun içerisine koyup bir süre bekletin. Bir süre beklettikten sonra, bu karışımda bir bez ıslatıp alnınıza koyun. Alnınıza koyduğunuz bezi 15 dakika süreyle bekletin ve tekrar ıslatın. Etkisini kısa süre içerisinde göreceksiniz.

– Yoğun Baş ağrısı hissetmeye başladığınızda, ensenize buz dolu poşet koyduktan sonra ayaklarınızıda sıcak suyun içinde bekletetin. Bu ikisini aynı anda yaptığınızda, sıcak ve soğuk farkından kan akışınız düzenlenecek ve baş ağrınız azalacaktır.

-Baş ağrısında en çok tüketmeniz gereken kuruyemiş, çiğ bademdir. İçeriğinde bulunan salisilin enzimi nedeniyle, 20 tane çiğ badem tüketmeniz baş ağrınızın geçmesini sağlayacaktır.

-Gün içerisinde tüketeceğiniz kahve, ağrının beyne ulaşmasına engel olur. Ayrıca kahvenizin içine yarım limon sıkarak kafeinin daha hızlı etki etmesini sağlayarak baş ağrınızdan hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*