Loading...
Arama

Bacak İnceltme Diyeti ve Hareketleri

Özellikle bayanların en çok şikayet ettiği fazla yağ barındıran bölgeler; karın, basen ve kalça bölgeleri olmak ile beraber bacak bölgesinde de şikayetçi olan çok kişi vardır. Bacak bölgesini inceltip o bölgedeki yağlardan kurtulmak isteyenler uygun bir diyet programı ve bununla birlikte iyi bir egzersiz yapmalıdır.

Bacak bölgesi için birçok diyeti uygulayabilirsiniz. Fakat çok ağır diyetlerden kaçınmanızı öneririz. Çünkü egzersiz mutlaka yapılması gerektiğinden ağır diyetler ile beraber güçlükler ortaya çıkabilir.

Tabi ki bacak eritmek için diyetten daha fazla önemli olan egzersiz ve hareketlerdir. İsterseniz bacaklarınızı eritmeye yardımcı olacak hareketleri sizler için verelim.

Sumo Squat
Bu harekette ayaklarınızı omuz genişliğini biraz geçecek şekilde açınız. Sol ayak parmak ucunuzu sol tarafa, sağ ayak parmak ucunuzu sağ tarafa doğru yöneltiniz. Kalçanız dizleriniz ile aynı hizaya gelene dek eğiliniz ve tekrar eski pozisyonunuzu alınız. Son olarak hareketi parmak uçlarınızda kalkarak sonlandırınız.

Wall squat
Bir duvar ile bel çukurunuzun arasına bir top koyunuz. Daha sonra ayaklarınızı omuz genişliğinde açınız. Kalçanızı diz seviyesine kadar aşağıya doğru indiriniz. 1-2 saniye bekleyerek tekrar yukarı kalkınız. Bu hareketi 12 tekrar, 2 set şeklinde uygulayınız.

Glute Kick
Yüzüstü bir pozisyon alınız ve dirseklerinizi “V” şeklinde yere koyunuz. Sağ dizinizi 90 derece bükünüz ve topuğunuz tavana değecekmiş gibi yukarı kaldırınız. Aynı hareketi diğer bacağınız içinde yapınız.

Step Up
Step tahtasının 15-20 cm uzağında durunuz. Sağ ayağınızı tahtanın tam ortasına koyun ve karın kaslarınızı sıkarak kendinizi yukarıya kaldırınız. Sağ ayağınızı step tahtasından ayırmadan tekrar aşağıya inininiz.

Lunge
Bu harekette vücudunuzun üst kısımını sabit tutarak öne doğru bir adım atınız. Öndeki dizinizi maksimum 90 derece bükerek kalçanızla aşağıya doğru inerek birkaç saniye bekleyerek aynı şekilde yukarı doğru kalkınız. Buradaki önemli nokta, öndeki bükülü olan dizinizin parmak uçlarınızı geçmemesidir. Hareketi her iki bacak için 12 tekrar, 2 set olarak uygulayınız.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*