Ana Sayfa / Genel Sağlık / Ayak Tırnağı Batmasının Tedavisi

Ayak Tırnağı Batmasının Tedavisi

Değerlendir

Ayak tırnağı batması sıkça karşılaşılan problemlerdendir. Ayak tırnağı batmasında kişi şiddetli ağrı hisseder. Bunun yanında ayak parmağında ve tırnak etrafında şişkinlik ve kızarıklık gözlenebilir.

Ayak tırnağı batmasında tedavi de ilk olarak steril yani mikroplardan arındırılmış bir ortam sağlanmalıdır. Tırnak batması enfeksiyonsuz veya enfeksiyonlu olabilir. Buna göre değişik tedavi seçenekleri uygulanır. Eğer enfeksiyon söz konusu değil ise ayak ve tırnak ılık tuzlu su ile yıkanır. Ayak kurulandıktan sonra tırnak etrafına ve tırnağa bir antiseptik solüsyon sürülür. Parmak bandaj ile sarılır. Enfeksiyon varsa büyük ihtimal ile tedavi de küçük bir operasyon uygulanır. Doktor uygun bir yöntem ile tırnağın batan kısmını alır. Daha sonra steril bir bandaj ile bölge sarılır. İyileşene kadar bölgenin düzenli pansumanı yapılır.

Tırnak batmasında tedavinin en kolay şekilde yapılabilmesi için olay fazla ilerlemeden bir uzmana başvuru yapınız. Bu sayede çok daha kolay bir şekilde bu problemden kurtulursunuz.

Bir önceki yazımız olan Şiddetli Baş Ağrısının Nedenleri başlıklı makalemizde Aşırı Baş Ağrısı Nedenleri, Baş Ağrısı Nedenleri ve Baş Ağrısı Sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Haber

Ses Neden Çatallaşır?

Ses Neden Çatallaşır?5 (100%) 1 vote Ergenlik döneminde sesdeki değişimler normaldir. Bir süre sonra ses …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download microsoft office professional plus 2019 with volume licensing product key download official microsoft office 2016 professional visio bonanza can i use can i get official microsoft office professional plus 2013 product key unlicensed official how to install microsoft office professional plus 2019 with product key buy best i have a windows 10 pro product key but no disc