Loading...
Arama

Ayak Ağrısına Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?

Ayak ağrısı oldukça rahatsız edici ağrılardan bir tanesidir.Ayak ağrısı genelde ayakları fazla yorma sonucu oluyor ve bu durum yapılan bir kaç yöntem ile geçiyor. Bu yazımızda ayak ağrısına ne iyi gelir hakkında oldukça etkili yöntemlerden bahsedeceğiz. Ayrıca ayak ağrısının ortaya çıkması altında ayaklara darbe almak,ayaktaki nasırlar, tırnaklardaki sorunlar, çocuklarda büyüme gibi nedenlerde vardır. Ayak ağrısı çoğunlukla geçici nitelik taşır fakat ayak ağrısının kişiyi oldukça rahatsız ettiği ve uzun sürdüğü durumlar vardır bu gibi durumlarda doktora gitmek çok önemlidir. Ayak ağrısı oldukça rahatsız edici peki ya bunun için yapılacak şeyler nelerdir yani ayak ağrısına ne iyi gelir?

Ayak Ağrısına Ne İyi Gelir

Tuzlu Su

Ayak ağrısına ne iyi gelir sorusu hakkında okuduğunu birçok yazıda tuzlu su yanıtını görebilirsiniz bunun nedeni ise tuzlu suyun ayak ağrısından oldukça etkili olmasından kaynaklanmasıdır. Bir leğene biraz su ve biraz tuz koyduktan sonra gün içinde bir kaç kez bu suyun içerisinde dinlendirirseniz ayak ağrısından kurtulabilirsiniz.

Masaj

Ayak ağrısında önerebileceğimiz bir diğer etkili yöntem masaj yapmaktır. Ayak ağrılarınız için ayaklarınıza oval olarak daireler çizerek masaj yapın bu sayede kan akışı artar ve ağrı azalır.

Dinlendirin

Ayakların ağrıması altında yatan yatan en genel nedenlerden bir tanesi ayakları yormaktır. Bu nedenle ayaklarınız altına bir yastık koyun ve dinlendirin.

Sıcak ve ya Soğuk Su

Ağrılarda oldukça etkili olan soğuk ve sıcak uygulama yöntemi ayak ağrılarında da oldukça etkilidir. Bunun için tercihinize göre bir leğene sıcak ve ya soğuk su koyun ve sonrasında 3-4 dakika bekleterek gün içinde bir kaç kez uygulayın.

One Reply to “Ayak Ağrısına Ne İyi Gelir? Nasıl Geçer?”

  1. Ayak Ağrısına Ne İyi Gelir? Özel Kürler! - HG Sağlık says: 29/05/2020 at 03:26

    […] yanında ayak ağrısına iyi gelebilecek ve evde yapabileceğiniz bazı uygulamalar vardır. Ayak ağrısı nasıl geçer? diye soranlar, bu uygulamalar ile ağrıyı bir nebze azaltabilir ve ayaklarınızı […]

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*