Loading...
Arama

Arpacık ve Etkileri

Halk dilinde “it dirseği” olarak da bilinen arpacık hastalığı gerçekten insana kötü bir izlenim verir. Yani insan üzerinde değişik baskıları olarak, göz çevresinde insanın sağlığını fena halde etkileyecek bir şişme meydana gelir. İşte meydana gelen bu şişme sonrasında, gözde ağrı ve bu ağrıların insanı fena halde etkilemesine kadar birçok olumsuz yanları da meydana gelir. Hemen göz altında şişme olarak meydana gelir. Aslında tam olarak nasıl ve neden çıktığı bilinmez. Ancak genel bir tanım yapılırsa: Arpacık, göz damarlarında pislik birikmesi, biriken bu pisliğin içeride barınamayarak, bir nevi mikrobu dışa püskürtmek için şişme ve göz damarlarından dışarıya mikrobu atılması olarak tanımlanır.

Arpacık, gözde tehlikeleri beraberinde getirir. Uzun süre geçmeyen arpacık rahatsızlıklarına da rastlamak mümkündür. Bu nedenle hastalığın tedavi sürecinde sadece kremler işe yarar. Krem dışında başka tıp alanında zaten işe yarayan bir ilaç kesinlikle yoktur. Tedavi için kendiniz bir takım yöntemle deneyebilirsiniz. Bu yöntemler ise krem sürme, ağrı hapları ve göz üzerinde mikrop azaltmaya yönelik eskiden kullanılan ilaç tedavisi yapmaktan ibarettir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*