Loading...
Arama

Ameliyatsız Burun Düzeltme Uygulamaları ve Fiyatları

Eğer hastanın burnu küçültülmeyecekse ve ameliyat istenmiyorsa medikal burun düzeltme ideal bir çözümdür. Hatta yurt dışında bazı cerrahlar hastaya ameliyat hakkında bir fikir vermek isterlerse uzun süre kalıcı olmayan bir dolgu maddesiyle hastaya ameliyat sonrası burnun nasıl görüneceğini gösteriyorlar. Dolgu maddeleri en fazla 1 -2 yıl kalıcıdır. Brezilyalı doktorlar kalıcı bir madde olan ve Avrupa’da daha yeni kullanım izni (CE) almış olan Metakril denen bir dolgu maddesiyle kalıcı sonuçlar alıyorlar. Aslında yaşlanma devam ettiği için bu kalıcı denen maddelere de 2-3 yılda bir az da olsa bir ilave gerekir.

Türkiye’de bu yöntem için tercih edilen dolgu maddesi, içinde kalsiyum hidroksil apatit bulunan ve özü Pasifik Okyanusundaki mercanlardan elde edilen organik kireç olan yaklaşık iki yılda kalıcı bir maddedir. Bu dolgu maddesinin Türkiye ve Amerika’da kullanımı, FDA ve Sağlık Bakanlığı’nca uygun görülmüştür. Yıllardır dişçiler bu maddeyle çene kemiği boşluklarını dolduruyor, ortopedistlerse kemik ameliyatlarında kemik dolgusu olarak bu maddeden faydalanıyorlar. Bu madde Amerika’da da medikal burun estetiği amaçlı olarak kullanılıyor. Ameliyat sonrası meydana gelen çukurlar için artık her zaman yeni bir ameliyat gerekmez. Dolgu maddeleriyle burnunuz düzgün ve yüzünüze uyan bir boyuta getirilir ve doğal bir görünüm kazanabilir. Uygulamadan bir iki gün sonra tekrar sosyal hayatınıza ve işinize dönebilirsiniz.

Medikal burun düzeltmenin yan etkilen de olabilir. İlk önce bu yöntemle burnu ufaltamazsınız, aksine az da olsa bir büyüme olabilir. Ancak ufak karga burunlar ve hörgücü olanlar bu yöntemden faydalanır. Nadirde olsa dolgu maddelerine karşı alerjik reaksiyonlar olabilir. Bu maddeler sert bir hal alabilir ve çıkarılmaları veya dışarıdan yapılan bir iğne ile eritilmeleri gerekir. Medikal burun düzeltmenin en büyük avantajı, geri dönüşünün olmasıdır. Eğer hoşunuza gitmezse bir süre sonra kaybolacaktır. Burun ameliyatının ise geri dönüşü yoktur. Ameliyattan sonra olan olmuştur ve eski hale tekrar dönemezsiniz.

Özellikle eski cerrahlar bu fikre karşı çıkacaklardır, ama unutmayın ki artık hastalar burun ameliyatı olduktan sonra günlerce evde yatmak, şiş ve mor bir suratla dolaşmak istemiyorlar. Ayrıca ameliyat tehlikeleri az bile olsa hastalara fazla geliyor. Günümüzde hastalar yan etki istemezler ve bir an önce iyileşip yeni burunlarıyla çevrelerinden takdir almak isterler. Yaşlanan burun aşağı sarkar. Burun piramidinin ucuna ve altına konan dolgu maddeleriyle sarkan burun tekrar yukarı doğru kaldırılır. İlaveten yapılacak olan botoks, burnu aşağı çeken adaleleri iptal edeceğinden burun ayrıca yukarı kalkar. Burun sırtındaki dağlar ve vadiler hörgücü oluşturur. Vadilerin enjeksiyonla doldurulması burna doğal ve estetik bir görünüm verecektir. Burunda meydana gelen “C” veya “S” şeklindeki kıvrımlar (sağa ve sola deformiteler) dolgu maddesiyle düzeltilerek burna tekrar düz bir görünüm verilir. Bu uygulamadan sonra tekrar işinize dönebilir ve günlük hayatınızı yaşayabilirsiniz. Ameliyatlarda olduğu gibi günlerce evde kalmanız gerekmez.

Bu uygulamaların fiyatları estetik burun ameliyatı fiyatlarına göre daha uygundur. Tabi ki kullanılan dolgu maddesinin türü, miktarı ve uygulamanın yapıldığı merkeze bağlı olarak fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak fiyatlar 600-2000 dolar arasında değişmektedir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*