Loading...
Arama

Alzheimer Hastalığının Belirtileri

Yapılan son araştırmalarda Dünya üzerinde 25 milyona yakın Alzheimer hastası olduğu belirlendi. Her geçen yıl hastalığa yakalanan kişi sayısında ki ciddi artışlar nedeniyle uzmanlar Alzheimer konusunda yapılan araştırmalara hız verdi. Hem kişinin hemde çevresindekilerin hayatını önemli ölçüde etkileyen Alzheimer , erken teşhis konulmadığı taktirde kişinin hayatını cehenneme çevirecek düzeye gelmektedir. Her hastalıkta olduğu gibi Alzheimerda da erken teşhis önemli bir yere sahip.

Alzheimer Hastalığının Belirtileri

Konuşurken , kişinin kendisini ifade etmekte güçlük çekmesi ve uygun kelimeleri bulmakta zorlanması.
Unutkanlığın günlük yaşamı etkileyecek düzeye gelmesi.
Plan yapma ve uygulamada sıkıntı yaşanması.

Bu belirtiler hayatınızı önemli ölçüde etkileyecek duruma gelmişse en kısa sürede doktora gitmeniz gerekmektedir. Ayrıca C ve E vitaminlerinin Alzheimer riskini azalttığını belirten uzmanlar , özellikle yaşlıların bu vitaminleri uygun miktarda almalarını tavsiye etmektedir.

Bu hastalıktan korunmak için mümkün olduğunca aliminyum, bakır, demir, gümüş, çinko, civa gibi metallerden uzak durmamız gerekmekte.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*