Loading...
Arama

Alt ve Üst Karın Bölgesi Ağrısının Nedenleri

Karın ağrıları, karın bölgesinde oluşan ağrı ve rahatsızlık hissidir. Karın, göğüs ve pelvik taban arasında yer alır. Karın ağrısı birçok kişinin sık olarak karşılaştığı bir sorundur. Hafif, orta ve yüksek şiddetli olabilen karın ağrıları akut veya kronik olarak da ortaya çıkabilir. Karın ağrılarının birçok nedenleri olabilir. Karın ağrılarının birçok nedeni ciddi sorunlara yol açmaz. Gaz çıkarma ve kas çekilmeleri bu hafif şiddetli ağrılar arasındadır.

Eğer karın ağrınız çok şiddetli ise mutlaka bir doktora danışın. Ayrıca karın ağrısının yanı sıra bazı diğer belirtiler ile de karşılaşırsanız acil yardım isteyin. Karın ağrıları karnın sadece bir bölümünde oluşmaz. Bu nedenle farklı bölgelerde oluşan karın ağrılarının nedenleri farklıdır.

Alt karın bölgesinde oluşan ağrılarının nedenleri arasında apandist, sistit, dış gebelik, bağırsak sorunları, yumurtalık kistleri, pelvik bölgesinde iltihaplı rahatsızlık, yumurtalık tüplerinin iltihaplanması yer alır. Üst karın bölgesinde oluşan ağrıların nedenleri arasında safra yolu iltihabı, anjin, safra kesesi taşı, bağırsak iltihap, kalp krizi, bağırsak problemler, ülser, zatüre, kalp çevresindeki dokuların iltihabı bulunur.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*