Loading...
Arama

Alt ve Üst Göz Kapağı Estetiği

Genellikle bayanların başvurduğu estetik ameliyatların bir kısmı da göz çevresinde yapılır. Yapılan ameliyatın genel amacı herkesinde bildiği gibi daha genç bir görünüm elde etmektir. Bu nedenle nasıl ve nerede yapılması oldukça önemli olan bu ameliyatların öncesinde iyi bilgi toplanması ve hastanın tam olarak ne istediğinin doktor tarafından tamamen özümsenmesi şart olup bu durum oldukça önemlidir. Göz çevresinde yapılan estetik ameliyatlar genel olarak ikiye ayrılır. Bunlar alt göz kapağı ve üst göz kapağı ameliyatları olarak adlandırılır.

Alt göz kapağı estetiği yapılmadan önce hastanın yanak çevresinin de oldukça özen gösterilerek muayene edilmesi ameliyat için oldukça önemlidir. Genel olarak hasta tamamen anestezi uygulanarak uyutulur. 2 ya da 3 saat süren ameliyatta alt göz kapağı kesilerek belirli bir kısmı gerdirilir. Gerdirilen kısmın yanak ile olan birleşim yerinin uygun ve dikkat çekmeden doğal görünümde olabilmesi için o bölgede bulunan yağ tabakalarının iyi şekilde kontrol edilmesi şarttır.

Üst göz kapağı estetiği ameliyatları ise alt göz kapağına göre daha kısa sürer bu bölgede bulunan bağlantı yerinin incelenmesi sonucu iki gözde bir asimetrik olup olmadığı iyice gözlemlenmelidir. Yapılacak kesi sonrası birleşimin uygun yapılabilmesi için bu kontrol oldukça önemlidir. Ayrıca iki ameliyat öncesi de hastanın gözlerinde herhangi bir enfeksiyonun olmaması önemli olup bu duruma özen gösterilmez ise hasta da ciddi görme bozuklukları meydana gelebilir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*