Ana Sayfa / Zayıflama / Alkali Beslenmeyle Zayıflama Bilgileri

Alkali Beslenmeyle Zayıflama Bilgileri

Değerlendir

Bu beslenme çeşidi ve dikkat edeceğiniz birkaç küçük hususla zayıflamanız artık hayal olmaktan çıkacak ve bu diyetin yararını en kısa sürede göreceksiniz.

Öncelikle bu sistemin işe yaradığını anlamanız için çok basit bir teyit etme yönteminiz vardır. Bu da her gün yaptığınız bir şeyi biraz takiple gerçekleşecektir. Bu yöntem idrarınızın rengi kokusu gibi faktörlerle anlaşılmaktadır. Bu beslenmeye başladıktan sonra ya da bu beslenme yöntemini takip etmeseniz bile idrarınızın halinden vücudunuz durumu hakkında fikir edinebilirsiniz. İdrarınızın açık sarı renk ve kokusuz olması iyi bir beslenme geçirdiğiniz anlamına gelir eğer idrarda koyuluk artarsa bu vücudunuzdaki asitlik miktarı artmış demektir. Buna önlem olarak da su içmek gibi birkaç yöntem etkili olacaktır. Suyun vücudumuzda çok önemli bir konuma sahip olduğunu unutmamak gerekir. Vücudumuzun yaklaşık %70’i sudan oluşmaktadır ve tavsiye edilen günlük tüketilmesi gerek miktar günlük 2 litre sudur.

Beslenmede bir diğer taktik ise yemek tabağınızı oranlamayı bilmenizdir. Önünüze sadece bir çeşit yemekten çok almak vücudun dengesini bozabilir o yüzden o yemeğe uygun zıt bir etkisi olacak aperatif bir yemek almaktır. Örneğin tabağınızda dolma istiyorsanız bunu zeytinyağlı salatayla dengelemek sisteminizi rahatlatacaktır.

Herkesin söylediği gibi tuz kullanma miktarlarınızı azaltmanın kesinlikle yararı dokunacaktır. Ayrıca hangi gıdaların nasıl asitlik içerdiğini bilmek beslenmenizde bilinçli bir tercih yapmanızı sağlayacaktır. örneğin alkali yapan bazı besinler şunlardır; keçi sütü, siyah erik, kuşkonmaz, kavun, incir, hurma, zeytinyağı gibi gıdalardır.

Bir önceki yazımız olan Kolay ve Kalıcı Kilo Vermenin Yolları başlıklı makalemizde Kalıcı Kilo Verme, Kalıcı Kilo Vermenin Yolları ve Kalıcı Zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Haber

Ödem Nasıl Atılır? Ödem Atmaya Yardımcı Bitkisel Çay

Değerlendir Özellikle biz kadınların sıcak yaz günlerinde en çok şikayet ettiği şeylerden birisi ödem. Ödem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download microsoft office professional plus 2019 with volume licensing product key download official microsoft office 2016 professional visio bonanza can i use can i get official microsoft office professional plus 2013 product key unlicensed official how to install microsoft office professional plus 2019 with product key buy best i have a windows 10 pro product key but no disc