Loading...
Arama

Ağrıya Karşı Doğal ve Bitkisel Çözüm Yolları

Ağrı; birçok hastalıkta, problemde, travmalarda ve yaralarda gözlenen bir durumdur. Ağrı bölgedeki sinir uzantılarının zarar görmesiyle meydana gelir. Ağrı çok geniş bir kavramdır. Ağrının tedavisinde ağrının nedenine ve ağrının meydana geldiği dokuya bağlı olarak tedavi uygulanır.

Genel olarak sizlere ağrının doğal ve bitkisel tedavisinden bahsetmememiz gerekirse; portakal kabuğu ve zeytinyağı kullanacağımız malzemeler. Ufak bir şişe içerisine 1 bardağı kadar zeytinyağı konur. Bu zeytinyağının üzerine 4-5 adet portakalın kabuğu eklenir. Bu karışım güneş gören bir bölgede yaklaşık olarak 15 gün bekletilir. Bu süreden sonra bu karışımı ağrının gözlendiği bölgeye sürebilirsiniz.

Sizlere bu önerileri vermiş olmamıza rağmen ağrı basit bir nedenden kaynaklanabildiği gibi, ciddi problemlerin habercisi olabildiğinden özellikle uzun süreli ve şiddetli bir ağrınız varsa bir doktora başvurun. Ağrı ihmal edilmemelidir. Nasıl olsa geçer diye düşünülmemelidir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*