Loading...
Arama

5 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Programı

diyet

Çoğu kişinin kilolarına gitmez gözü ile bakmasından dolayı sağlıksız beslenme alışkanlıklarına devam etmeleri onların daha da içinden çıkılmaz hale gelmelerine neden olmaktadır. Yapılan güzel bir diyet programı sayesinde kısa sürede kilolarından kurtulabilmeniz mümkün. Destek takviyelerle verdiğiniz kiloları daha da arttırmanız mümkün. 5 günde 5 kilo verebilmek için yapacağınız diyet programı oldukça basit. Sadece kendinize hakim olmanız gereken bu beslenme programını sağlık problemleri olanların uygulaması uygun değildir.

1. Gün: İlk gün içerisinde sadece haşlanmış patates tüketmeniz gerekmektedir. Dilediğiniz kadar yiyebileceğiniz haşlanmış patatesleri her öğünde kullanabilirsiniz.

2. Gün: Diyetinizin bu gününde sadece haşlanmış sebze tüketmeniz gerekiyor. Dilediğiniz her türlü sebzeyi haşlayarak sabah, öğlen ve akşam öğünlerinde tüketebilirsiniz. Haşlanmış sebze yerine salata tüketmek isteyenler de salata tüketebilirler. Dikkat edilmesi gereken konu ise salatanızın yağsız olması gerektiğidir.

3. Gün: Bol protein içerikli besleneceğiniz bu diyet gününüzde haşlanmış, ızgara ya da buğulama şeklinde pişireceğiniz yağsız her türlü eti yiyebilirsiniz. Sabah kahvaltısı da dahil olmak üzere tüm beslenme öğünleriniz balık, et ve tavuk şeklinde olmalıdır.

4. Gün: Bol vitamin içerikli besleneceğiniz bugün içerisinde dilediğiniz her türlü meyveyi istediğiniz kadar tüketebilirsiniz.

5. Gün: Yumurta, yağsız süt ve yağsız yoğurt ile besleneceğiniz bu diyet gününüzde gıdalarınıza hiçbir yağ ve tuz eklemesi yapmamalısınız. Ekleyebileceğiniz tek takviye baharatlardır.

6. ve 7. Gün: Diyetiniz için ara vereceğiniz bu iki günde sınırları zorlamadan dilediğinizi yemekte özgürsünüz.

Kilo kontrolünü sağlayabilmek için bol miktar su tüketmeli ve hafta başı olduğu zaman diyet programınızı uygulamaya devam etmeniz gerekmektedir. Bu süre zarfında şekeri de hayatınızdan çıkarmanız gereklidir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*