Loading...
Arama

Çay ve kahve kalori yapar mı?

Çay ve Kahveseverler:
Aldığınız Kalorileri Sayıyorsanız Bu Öneriyi Dikkate Alın
Kahvenize bir şeyler ilave etmeden önce yeni yapılan bu çalışmanın sonuçlarını bir hatırlayın. Yaptığınız bu ilaveler krema ve şeker gibi ilaveler ise farkında olmadan fazladan kalori alıyorsunuz demektir.
Yapılan bu çalışmada; kahve içen 13200, çay içen 6200 kişinin verileri analiz edilmiş. Çalışma sonunda kahve içenlerin 2/3’si, çay içenlerin de 1/3’ü içeceklerine şeker, krema, aroma veya kaloriden zengin diğer alternatifleri ilave ettiklerini ifade etmişler.
Tabi bu ilavelerin de bir bedeli olduğu belirlenmiş; kahvelerini sade içenlere kıyasla krema, şeker ve diğer maddeleri ekleyenlerin günde ortalama 69 kalori fazladan aldığı ve bunun % 60’tan fazlasının şekerden, kalanının da yağdan geldiği görülmüştür.
Çay içenlerde ise çayını sade içenlere kıyasla çayına krema, şeker veya diğer maddeleri ilave edenlerin günde ortalama 43 kalori fazladan aldığı ve bunun da % 85’inin şekerden geldiği belirlenmiştir.
Günlük miktar olarak bakıldığında bu kaloriler az gibi görünse de uzun vadede fazladan kilolar olarak size dönecektir. Bu nedenle çay/kahvenize şeker, krema gibi ilaveler yapmadan önce bir kez daha düşünün.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*