Loading...
Arama

2019 Özel Hastane Fiyatları

Sağlık, insanların en değerli hazinelerinden birisidir. Sağlığın korunması adına insanlar bir takım önlemler alsa, fazlasıyla dikkatli olsa dahi hastalıklardan kaçış imkansız gibidir. Bu hastalıkların tedavisi kimi zaman devlet hastanesinde kimi zaman da özel hastanelerde yapılmaktadır. Bundan dolayı 2019 özel hastane fiyatları, bizim için büyük önem taşımaktadır. Bu fiyatları bilmemiz, olası bir özel hastaneye gitme durumunda hazırlıksız yakalanmamızı engelleyecektir.

2019 Özel Hastane Fiyatları Ne Kadar?

Özel hastane ücretlerini etkileyen farklı unsurlar vardır. Bu unsurlara geçmeden önce muayene katılım payının ne kadar olduğunun bilinmesi gerekiyor. Özel hastanelerde girişte ödenmesi gereken bu ücret en düşük 15 TL’dir. Benzer ücret devlet hastanelerinde de vardır ve insanlar muayene olmak için 6 TL ödemek zorundadır. Buradaki rakamlar sigortası olan hastalar için geçerlidir. Sigortasız hastaların ödemesi gereken ücret ise çok daha fazladır.

Özel hastaneye girişten sonra muayene olunacak kliniğe göre rakamlar değişmektedir. Bundan dolayı 2019 özel hastane fiyatları ciddi farklılık gösterir. Kadın doğum, üroloji, kardiyoloji ve dahiliye gibi bölümler için hastaneler genellikle 100 TL civarında muayene ücreti talep etmektedir. Fakat bu rakamlar hastaneye, hastanenin bulunduğu kente ve hekim kadrosuna göre değişmektedir. Bazı yerlerde daha düşük bir rakama muayene olabilirken bazı hastanelerde ise çok daha fazlasının ödenmesi gerekiyor.

2019 Özel Hastane Fiyatları Neye Göre Değişmektedir?

Özel hastanede muayene ya da tedavi olacak kişinin tercih ettiği hekimden, uygulanacak tedaviye varıncaya birçok unsur, ödenmesi gereken rakamı etkilemektedir. Bu hususlar, yukarıda genel olarak belirtilmiştir. Bu sağlık kuruluşlarının ne kadar ücret alabileceğine dair yönetmelikler vardır ve 2019 özel hastane fiyatları bunlara göre belirlemektedir.

Devlet tarafından bu hastanelere her hasta için ödeme yapılmakta olup, hastaneler en fazla bunun 2 katını hastalardan talep edebilmektedir. Fakat özel muayene ya da özel tedavi yöntemleri söz konusu olduğunda bu durum değişmektedir. Aşırı faturalarla karşılaşmak istemeyen kişilerin özel sağlık sigortası yaptırması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Böylece aradaki fark özel sigortalar tarafından karşılanmakta ve insanlar nakit ödemeleri daha düşük seviyelerde yaparak özel hastanelerde tedavi olabilmektedir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*