Loading...
Arama

2019 Kanal Tedavi Ücreti

İnsan dişi, farklı katmanlardan oluşur. Dişlerimizde meydana gelen çürükler, zamanla bu katmanların içine doğru ilerler. Bu ilerlemeleri engellemek ve dişin tamamen kaybedilmesinin önüne geçmek için kanal tedavisi uygulanması gerekiyor. Bundan dolayı 2019 kanal tedavi ücreti, hepimizi ilgilendirecek bir öneme sahiptir.

Devlet hastanelerinde yer alan diş polikliniğine giderek ücretsiz bir şekilde kanal tedavisi yaptırabilirsiniz. Fakat özellikle büyük kentlerdeki hastanelerde ciddi bir yoğunluk olabiliyor. Bu tedavinin gecikmesi, dişimizi tamamen kaybetmemize neden olacağı için özel hastaneleri tercih etmek zorunda kalabiliyoruz. Ayrıca bazı kişiler, devlet hastanelerinde kullanılan malzemelerin kalitesiz olduğunu düşündüğünden dolayı da özel seçeneğini kullanmaktadır.

Kanal Tedavisi Nedir?

Kanal tedavisi, dişlerde meydana gelen çürüklerin ilerlemesini engelleyen ve dişin eski işlevini tekrardan yapmasını sağlayan bir yöntemdir. Yukarıda genel olarak bahsedilen bu işlem hastanın durumuna göre 1 saatlik seans sonunda bitebileceği gibi, seans sayısı biraz daha yüksek de olabilir. Söz konusu durum ise 2019 kanal tedavi ücreti üzerinde fazlasıyla etkilidir.

Çürük olan bölgenin temizlenmesi, ölü olan sinir ve dokuların tamamen alınmasından sonra, diş içinde oluşan boşluk doldurulmaktadır. Doldurma işleminin başarılı olması için farklı teknikler uygulanır ve bunlar dişin genel durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Dolgu malzemesi olarak kompozit reçine, amalgam ya da bunların benzeri olan maddeler kullanılır. Böylece diş tekrardan eski haline gelir. Yeni bir çürük oluşmaması durumunda, eski çürüğün tekrar etme olasılığı sıfıra yaklaştırılmış olur.

2019 Kanal Tedavi Ücreti Ne Kadar?

2019 Kanal tedavi ücreti, dişin genel durumuna göre değişmektedir. Uygulanan teknik, kullanılan malzeme ve benzer unsurlar, rakamların değişkenlik göstermesine neden olmaktadır. Fakat genel olarak 200 TL ile 400 TL arasında bir ücret ödenmesi gerektiği söylenebilir.

Özel hastaneler fiyatlarını belirlerken genellikle dolgu yapılan kanal sayısına göre rakamlar oluşturmaktadır. Tek kanal için 200 TL isteyen özel sağlık kuruluşları, üç kanal için ise 500 TL ücret isteyebilmektedir. Bunun dışında hastanenin bulunduğu şehir, tedaviyi yapan hekim gibi dış faktörlerin de hastaların tedavi için ödemesi gereken rakamın üzerinden etkili olduğu söylenebilir.

One Reply to “2019 Kanal Tedavi Ücreti”

  1. 2019 Diş Protez Fiyatları - HG Sağlık says: 29/05/2020 at 02:59

    […] Kanal Tedavisi ücretlerini burada bulabilirsiniz. […]

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*