Loading...
Arama

2018 Özel Hastane Doğum ve Sezaryen Ücretleri

Bebek bekleyen çiftler için en önemli planlardan birisi doğum yerinin belirlenmesi ve doğum için planların yapılmasıdır. Doğum için günümüzde farklı seçenekler olsa da birçok çift devlet hastanesini tercih etmektedir. Tabi ki bunun yanında doğum için özel hastane arayışına giren çiftlerde vardır. Hem devlet hastanesinin hemde özel hastanelerin kendilerine göre farklı artı ve eksileri vardır.

Bizler özel hastanelerdeki doğum ile ilgili olarak en çok gelen soruların başında doğum ücretleri gelmektedir. Doğum ücretlerini etkileyen birçok faktör söz konusudur. Öncelikli olarak hastane en büyük etkendir. Birçok özel hastanede doğum ücretleri arasında ciddi farklar olabilmektedir. Burada hastanenin popülerliği, kalitesi ve ekstra hizmetleri fiyatları belirleyen önemli noktalardır. Diğer önemli bir nokta ise doğumun türüdür. Çeşitli doğum türleri vardır. Normal veya sezaryen ile doğum öncelikli olarak fiyatı belirleyen kriterlerdir.

2018 Doğum ve Sezaryen Ücretleri

Doktor Muayene Ücreti: 150-300 TL
Normal Doğum: 2000-5000 TL
Epidural Normal Doğum: 4000-7000 TL
Sezaryen Doğum: 3000-8000 TL
Epidural Sezaryen Doğum: 4000-9000 TL

Yukarıda 2018 için normal ve sezaryen ile doğum ücretlerini verdik. Bu fiyatları bazı özel hastanelerin fiyatlarını derleyerek çıkarttık. Dediğimiz gibi hastaneler arasında ciddi farklar bulunmaktadır. Fakat ortalama olarak değerlendirdiğimizde yaklaşık bu rakamlar ortaya çıkmaktadır. Sizler için tavsiyemiz doğum öncesin mutlaka hastane ile görüşün ve fiyatları belirleyin. Bu şekilde hem doğum için planınızı yapmış olursunuz; hemde en mutlu gününüzde ekstra bir sürpriz yaşamamış olursunuz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*