Loading...
Arama

2018 Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları

Yüz estetiği için önemli olan organlardan birisi burundur. Fakat estetikten önce burun önemli bazı görevleri üstlenmiş olan bir organdır. Burun solunum başladığı yerdir. Aynı zamanda kokun almaya yarayan hücrelerimiz yine burunda yer almaktadır. Ayrıca kişiye özel olan sesin oluşumunda yine burun etkilidir. Burunu sadece estetik bir organ olarak düşünmeden önce bunları bilmemiz, bilmeniz gerekmektedir.

Tabi ki bu görevlerin dışında yüz estetiği için burun oldukça önemlidir. Kişinin genel duruşunu etkileyen önemli, hatta en önemli organlardan birisidir. Bazen zorunlu sebepler ile, bazense tamamen estetik amaçlı burun operasyonları yapılabilmektedir. Genellikle burunun görevleri estetiği ile doğru orantılıdır. Yani estetik olarak iyi görünümlü bir burun görevlerini iyi bir şekilde yerine getirir. Tam tersi estetik olarak kötü görünümlü bir burunda ise görevsel olarak aksamalar olabilmektedir.

Hem görevsel olarak burunun daha iyi işlev kazanmasını sağlamak hemde estetik açıdan kusursuz bir buruna sahip olabilmek için bazen operasyon gerekmektedir. En çok yapılan estetik operasyonların başında burun estetik ameliyatları gelmektedir.

Burun Estetiği Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu oldukça önemli bir konudur. Mutlaka konunun uzmanı olan bir doktor ile iletişim kurmak ve doktora muayene olmak gerekmektedir. Burun hem görevsel anlamda, hem de estetik anlamda değerlendirilmeli ve en uygun operasyon yöntemi belirlenmelidir. Birçok kriter göz önünde bulundurularak planlama yapılmalıdır.

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları

Burada birçok farklı kriter devreye girmektedir ve bu nedenle fiyatlarda oldukça değişkendir. Bazen burun estetiğinde burun ucuna küçük bir dokunuş yeterli olurken bazen çok daha komplike operasyonlar gerekebilmektedir. Burun estetiği ameliyatının fiyatının belirlenmesinde; ameliyatın zorluğu, ameliyat esnasında uygulama yapılacak bölgeler ve bu bölgelerin sayısı en önemli kriterlerdir. Ameliyat esnasında uç, üst, dış ve yan kıkırdaklar, septal kıkırdak, burun kemiği, burun kemeri, burun deliği gibi yerlere uygulama yapılabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatlarının fiyatları dediğimiz gibi birçok farklı kritere göre değişiklik gösterebilmektedir. Aynı zamanda kliniğin bulunduğu yer, kliniği ve doktorun geçmişi önemli noktalar arasında yer almaktadır. Genel olarak fiyatları değerlendirdiğimizde basit burun estetiği operasyonları 3.000 TL dolaylarında başlamakta ve ameliyatın zorluğuna göre 25.000 TL dolaylarına kadar çıkmaktadır.

Çok daha doğru ve yeterli bir bilgi alabilmek için bu konuda hizmet veren hastanelere, kliniklere ve doktorlara başvuru yapabilirsiniz. Bir muayene yapıldıktan ve burun ameliyatının planı belirlendikten sonra çok daha pozitif bilgiler alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*