Loading...
Arama

10 Madde ile Başarılı Saç Ekimi Sonuçları

Günümüzde saç dökülmesine bağlı sorunların çözümünde en çok tercih edilen yöntem saç ekimi. Bu yazımızda başarılı bir saç ekimi için ipuçlarını ve yöntemleri inceledik. Bu konuda bilgilerinden ve tecrübelerinden istifade ettiğimiz Lifehair saç ekim merkezi yöneticisi Hasan Hüseyin beye teşekkür ederiz. Hasan bey ve ekibinden aldığımız bilgiler doğrultusunda yapılması gerekenleri sizin için saç ekimi sürecini 10 madde ile sıraladık.. Bilgi almak ve ücretsiz ön muayane için yaşadığınız şehir konum olarak konya da saç ekimi yaptırmak için uygunsa lifehairkonya ile bir ön görüşme yapmanızı tavsiye ederim.

Başarılı Bir Saç Ekimi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler.

1. Saç ekiminden önce, saç dökülmesinin kaynağı tespit edilmeli. Eğer vitamin, hormon gibi etkenler sebebiyle saç dökülmesi yaşandıysa, sağlıklı bir saçın ihtiyacı olan vitamin ve hormonlar normal yaşantıya ilaveten özellikle alınmalı.

2. Saç ekiminde, uzmanın ve ekibin yeterliliği çok önemli. Her uzman, aynı kafa ve saçlar ile farkı sonuçlar alıyor. Güzel bir sonuç için, işin ehli bir uzman bulmak şarttır.

3. Saç ekimi yaptıracağınız merkezin saç ekimi sonuçlarını mutlaka görmelisiniz. Örneğin firmamızın saç ekimi sonuçlarına www.lifehairkonya.com adresinde referanslar sayfamıza giderek bakabilirsiniz, hangi firmayla çalışmak isterseniz, online veya reel ortamda sonuçları görmeden karar vermemenizi tavsiye ederim.

4. Saç ekimi için her kafa yapısı uygun değildir. Yani açıklığı çok aşırı olan hastalarda ense bölgesindeki kökler yeterli gelmiyor ve ekim yapılan bölge seyrek kalıyor. O yüzden iyi bir saç analizi şart.

5. Saç ekimi yapılan yerin hastane olmasına özen gösterilmeli. Saç ekiminde hijyen çok önemli, işlem yapılan bölgedeki yaraların enfeksiyon kapmaması için hastanenin ameliyathanesinde yapılması oldukça önemli. Koronavirus sürecinde hijyene olan ihtiyacımız daha fazla arttı.

6. Saç ekimine karar verilmesi durumunda saç ekiminden 1 hafta önce alkol ve sigara gibi zararlı maddelerin vücuda alınmaması, saç köklerinin daha fazla tutmasına fayda sağlar, bunu göze alarak saç ekimi öncesi alkol ve sigara kullanımını bırakmak, en azından azaltmak önemlidir.

7. Saç ekiminde saç çizgisi çok önemli. Ön hattın uzman ve ekim yaptıracak kişi ile birlikte ustaca belirlenmeli. Gerekirse hastanın saçının olduğu dönemlerdeki saç çizgisi incelenerek doğala en yakın sonucu almak için ön çalışma yapılmalı.

8. Saçınız için en uygun olan tekniğe karar verilmeli. Kimi saçlar için Fue yöntemi ile saç ekimi doğru seçimken, kimi saçlar için DHI yöntemi daha güzel sonuç verir. Tüm saç ekimi teknikleri hakkında bilgi edinmek için lifehairkonya.com adresine bakabilirsiniz.

9. Saç ekimi gününde ne çok tok, ne de çok aç karna olmamalısınız. Saç ekiminden birkaç saat önce yemek yemenizi tavsiye ederim. Uygulanan lokal anestezi ve sonrasında 6 – 8 saat işlemde olmanız sebebiyle açlık durumunuz önemli.

10. Saç ekimi yapıldıktan sonra, yıkamalar, kabuk dökme süreci ve ekilen saçların dökülüp yeniden çıkması süresince kafanızı iyi korumanızı ve ekim yapan uzman tarafından verilen ilaç, şampuan ve kremleri önerilen şekilde kullanmalısınız.

Saç ekimi sürecinde dikkat edilmesi gerekenleri 10 madde ile sizlerle paylaştık. Saç ekiminin sadece fiziksel değil, psikolojik de bir sorun olduğunu biliyor ve sorununuzu önemsiyoruz. Başarılı bir sonuç almak için 2007 yılından günümüze saç ekimi alanında hizmet veren, lifehairkonya.com yöneticisinin tavsiyelerinden yararlanmak istedim. Sürece hâkim oluşundaki ve sonuçlarındaki başarıyı gördüğüm için, önerileri dikkate almanızı tavsiye eder, sağlıklı günler dilerim.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*