Loading...
Arama

1 Haftada 3-4 Kilo Verdiren Şok Diyet

Eğer kısa süre içerisinde kilo verme ihtiyacınız varsa zaman zaman sitemizden şok diyetler yayınlıyoruz. Bugünde bunlardan birisini yayınlayacağız. Şok diyetleri çok fazla önermiyoruz. Çünkü sağlık açısından ne kadar yararlı? ne kadar zararlı? Bu konuda net bir veri elde edemiyoruz. Bu nedenle mutlaka bir uzman diyetisyene danışarak yapılmasını tavsiye ediyoruz. Bu hatırlatmadan sonra diyetimize geçelim isterseniz.

Bu şok diyetimiz 1 haftalık bir diyettir. 1 hafta içerinde 3-4 kilo vermenizi sağlayacaktır. Diyette dikkat edilmesi gereken husus tekrarlanmaması gerekiyor. 1 hafta yaptıktan sonra en az 4 hafta ara vermeniz gerekiyor. 1 hafta içerisinde kişiden kişiye değişmek ile beraber yaklaşık olarak 3-4 kilo vermenizi sağlıyor.

1 Haftada 3-4 Kilo Verdiren Şok Diyet
Kahvaltı: 1 su bardağı ılık süt veya 1 fincan şekersiz çay ile 2 adet grisini veya 1 adet simit
Ara Öğün: 1 adet elma, 1 adet portakal, 1 adet kivi veya 2 adet mandalina
Öğle Yemeği: 1 kase çorba, yağsız yeşil veya mevsim salata
Ara Öğün: 1 adet elma, 1 adet portakal, 1 adet kivi veya 2 adet mandalina
Akşam Yemeği: 1 kase çorba veya 1 porsiyon sebze yemeği, 1 kase yoğurt veya 1 kase cacık, yağsız yeşil veya mevsim salata
Ara Öğün: 1 bardak süt veya 1 porsiyon meyve

Programda çorbaları çok yağlı olmamak kaydıyla kendiniz seçebilirsiniz. Meyve olarak mevsime göre eğer yukarıda yazdığımız meyvelerden bulamazsanız bunun yerine 1 adet domates, 1 adet salatalık veya mevsime göre (muz hariç) 1 porsiyon meyve tüketebilirsiniz.

Diyette 1 haftada en fazla 2 gün akşam yemeğinde çorba veya sebze yemeği yerine az yağlı şekilde hazırlanmış ızgara et tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*